1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
89 بازدید
موضوع ویندوز توسط

شرکت مایکروسافت برای محصولات خود از جمله ویندوز هر از گاهی آپدیت یا بروزرسانی ارائه می کند.این بروزرسانی ها بعضا برای تغییرات ظاهری وبعضا برای برطرف کردن مشکل امنیتی یا ... ارائه می شود و ممکن بعد از آپدیت یا بروزرسانی ویندوز به مشکل برخورد کند. به عنوان مثال اخیرا آپدیت Redstone مشکل دار بود.

حال چگونه این آپدیت های مشکل دار را حذف کنیم؟

برای این منظور ابتدا منوی تنظیمات سیستم‌عامل ویندوز 10 را گشوده (با استفاده از منوی استارت و کلیک نمودن بر روی گزینه Settings) و سپس به بخش Update & security مراجعه کنید.

حال با استفاده از منوی موجود در سمت چپ صفحه ابتدا به سربرگ Windows Update مراجعه و سپس بر روی گزینه View installed update history کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که تاریخچه‌ای از تمامی بسته‌های به‌روزرسانی نصب شده نمایان می‌گردد. شناسایی آپدیت مشکل‌ساز به‌منظور پاک‌سازی آن امری ضروری به شمار می‌رود که بسیاری از مواقع نیز آخرین بسته‌های نصب شده عامل اصلی بروز این مهم محسوب می‌گردند.

بسته‌های به‌روزرسانی

پس از شناسایی بسته به‌روزرسانی مخرب ابتدا بر روی گزینه دارای برچسب Uninstall updates کلیک کرده و پس از یافتن آپدیت مربوطه بر روی کلید Uninstall کلیک کنید. راه‌اندازی مجدد رایانه شخصی پس از حذف بسته‌های به‌روزرسانی اغلب ضروری به شمار می‌رود. ذکر این نکته نیز ضروری است که گزینه Uninstall updates در بیلد Redstone 4 سیستم‌عامل ویندوز 10 کاربر را به منوی کلاسیک کنترل پنل هدایت کرده و فهرست بسته‌های به‌روزرسانی جهت حذف آن‌ها را در مسیر فوق نمایان می‌سازد، اما روند دستورالعمل با توضیحات پاراگراف فعلی هیچ‌گونه توفیری ندارد.

روش دوم: استفاده از پایانه اجرای دستورات (CMD)

حذف بسته‌های به‌روزرسانی با عنایت به میزان خرابی به بار آورده شده توسط آن‌ها در برخی از موارد ممکن است با استفاده از روش فوق امکان‌پذیر نبوده و نیاز به پایانه اجرای دستورات یا به‌عبارتی‌دیگر Command line را طلب نماید (به‌عنوان مثال وجود بعضی از باگ‌ها از اجرای منوی استارت و منوی تنظیمات خودداری به عمل می‌آورند). برای این منظور پیشنهاد می‌شود که به‌کارگیری دستورالعمل فعلی را در دستور کار خود قرار دهید.

ابتدا بر روی منوی استارت کلیک راست کرده و سپس از طریق میانبر به نمایش در آمده گزینه (Command Prompt (Admin (و یا Windows Powershell به‌صورت ادمین) را انتخاب نمایید.

حال کافی است تا به‌منظور پاک‌سازی بسته به‌روزرسانی مشکل‌ساز، دستور زیر را در پنجره نمایان گردیده تایپ و سپس کلید اینتر را بفشارید. ذکر این نکته نیز ضروری است که مقدار kb در فرمان اشاره شده باید با کد عددی آپدیت مربوطه جایگزین گردد (برای این منظور می‌توانید به مسیر تاریخچه بسته‌های به‌روزرسانی مراجعه و سپس مقدار کد فایل آپدیت را مشاهده نمایید).

wusa /uninstall /kb:0123456

بسته‌های به‌روزرسانی

راه‌اندازی مجدد رایانه شخصی جهت اعمال تغییرات در این روش نیز امری ضروری به شمار می‌رود که این مهم به‌صورت خودکار انجام می‌پذیرد. درصورتی‌که قصد دارید تا از ریستارت گشتن ویندوز جلوگیری کنید کافی است تا دستور فوق را با پارامترها و متغیرهای مناسب بهبود بخشید.

wusa /uninstall /kb:0123456 /quiet /norestart

دریافت و نصب خودکار بسته‌های به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز، صرفه نظر از اشغال فضای ذخیره‌سازی دیسک سخت و کاهش ترافیک سرویس اینترنت در زمینه افزایش ضریب ایمنی رایانه شخصی تأثیرات مختلفی را می‌تواند به خود اختصاص دهد.

اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 53 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 124 بازدید
ارسال شده 5 اسفند 1400 موضوع ویندوز توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 50 بازدید
ارسال شده 5 اسفند 1400 موضوع ویندوز توسط بی نام
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 427 بازدید

2.9k سوال

2.6k پاسخ

531 دیدگاه

3.8k کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2825
بازدید دیروز: 4711
بازدید کل: 7837902
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
...