ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
175 visibility
موضوع: اینترنت توسط:

اکثر کاربران اینترنت راضی نیستند که بعد از ورود به یک صفحه وب که حاوی یک ویدئو هست آن ویدئو بلافاصله خودکار شروع به پخش نماید.از طرفی حجم اینترنت شما هم هدر می رود!
برای جلوگیری از این کار افزونه ها زیادی وجود دارد اما در این قسمت می خواهیم از تنظیمات خود مرورگر اجرای خودکار فیلم ها و ویدئو ها را غیر فعال نماییم.

در مرورگر کروم :

ابتدا مرورگر کروم را گشوده و یا در صورت اجرا به سربرگ جدیدی مراجعه فرمایید.

دستور زیر را در کادر درج آدرس تایپ کرده و سپس کلید اینتر را بفشارید؛ مشاهده می‌کنید که بخش مربوط به قابلیت اجرای خودکار فایل‌های ویدئویی در بستر قابلیت‌های آزمایشی مرورگر کروم به نمایش در می‌آید:

chrome://flags/#autoplay-policy

کروم

حال کافی است تا در جهت غیرفعالسازی قابلیت، ابتدا منوی کشویی Autoplay policy را گشوده و سپس گزینه "Document user activation required" را انتخاب نمایید.

کروم

اکنون به‌منظور اعمال تغییر انجام پذیرفته یک مرتبه مرورگر را راه‌اندازی مجدد کرده و سپس به جستجوی شبکه اینترنت و مراجعه به وب‌سایت‌های گوناگون بدون نگرانی از بابت اجرای خودکار فایل‌های ویدئویی مراجعه فرمایید.

در مرور گر فایر فاکس :

برای این منظور ابتدا سربرگ جدیدی را در مرورگر فایرفاکس گشوده و سپس مسیر زیر را در کادر درج آدرس تایپ نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش مربوط به پخش خودکار محتویات ویدئویی از طریق تنظیمات مخفی نرم‌افزار به نمایش در می‌آید:

about:config?filter=autoplay

گزینه‌‎های قرار گرفته در بخش فعلی از پتانسیل تقریباً بالایی در تغییر عملکرد نرم‌افزار برخوردار بوده و هرگونه اشتباه ممکن است به اختلال در کارکرد بخشی از مرورگر منتهی شود، اما درج نشانی فوق نمایش تنظیمات را محدود به تنها قابلیت پخش خودکار محتویات ویدئویی می‌نماید که این مهم احتمال بروز خطا را با کاهش همراه می‌سازد.

کلید آبی رنگ I accept the risk را به‌منظور ورود به بخش تنظیمات مخفی بفشارید.

فایرفاکس

اکنون کافی است تا به‌منظور قطع عملکرد قابلیت پخش خودکار محتویات ویدئویی توسط مرورگر، با دو مرتبه کلیک نمودن بر روی گزینه media.autoplay.enabled آن را غیرفعال نمایید.

گزینه‌های غیرفعال شده در بخش فعلی با توجه به وجود عبارت false در ستون مقادیر (Value) قابل مشاهده می‌باشند. علاوه بر ذکر این نکته نیز ضروری است که آگاهی از تمامی تنظیمات تغییر یافته از حالت پیش‌فرض نیز با توجه به پررنگ شدن متن گزینه و عبارت modified در ستون Status نیز انجام می‌پذیرد.

فایرفاکس

تغییر بسیاری از تنظیمات منوی مخفی فایرفاکس اغلب به‌صورت بلادرنگ صورت پذیرفته و راه‌اندازی مجدد نرم‌افزار را نیازمند نمی‌باشد، اما با این وجود جهت تضمین صحت عملکرد می‌توانید یک مرتبه مرورگر را بسته و مجدداً اجرا نمایید. درصورتی‌که قصد دارید تا قابلیت پخش خودکار محتویات ویدئویی را مجدداً فعال کنید کافی است تا دو مرتبه به مسیر اشاره شده بازگشته و سپس مقدار گزینه مذکور را به true تغییر دهید (با دو بار کلیک نمودن بر روی آن).

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 41 visibility
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 108 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.7k کاربر

84 نفر آنلاین
0 عضو و 84 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 9271
بازدید دیروز: 13127
بازدید کل: 15471316
...