1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
803 بازدید
در آفیس توسط
می توان با استفاده از Break یا صفحه شكن ها در ورد فایل خود را با چندین حالت مختلف از صفحات افقی و عمودی با سربرگها و حاشیه های مختلف ذخیره نمود. برای شروع، میتوان Break را از تب Page Layout انتخاب و با استفاده از Next Page میتوان ساختار صفحه جدید را کاملا با صفحات قبل متفاوت تنظیم نمود.
Break یا صفحه شکن ها در ورد
صفحه شكن ها وقتی استفاده می شوند که بخواهیم متن فعلی را از صفحه بعد دنبال کنیم. در واقع صفحه شكن ها هیچ فرمت خاصی به صفحه نمی دهند و تنها متن را از صفحه بعدی آغاز می کنند.
انواع Section Break ها:
Next Page : فصل جدید از صفحه بعد شروع می شود.
Continuous : بدون شکست صفحه، فصل جدید در ادامه ی فصل قبلی شروع می شود.
Even Page : فصل جدید از نخستین صفحه زوج بعدی آغاز می شود.
Odd Page: فصل جدید از نخستین صفحه فرد بعدی آغاز می شود.
تنظیمات متفاوت در هر سکشن:
با استفاده از یکی از انواع سکشن بندی، به راحتی می توان در هر سکشن تنظیمات متفاوتی اعمال کرد بدون اینکه بر سکشن های قبل و بعد تأثیری داشته باشد. البته در برخی از موارد مانند هدر و فوتر و شماره گذاری صفحات برای اینکه تغييرات تنظیمات هر سکشن بر سكشن قبل اثری نداشته باشد باید یک کار اضافه انجام داد. برای اینکار باید گزینه Link to Previousرا غیرفعال کرد.
در ورد Link to Previous
بدین منظور در قسمت هدر صفحه دوبار کلیک کنید تا قابلیت ویرایش آن فعال شود و بخش Header and Footer Tools به تبها اضافه شود. در تب Design و در گروه Navigation، دکمه Link to previous را پیدا کنید. همان طور که می بینید، این دکمه به طور پیش فرض روشن است. روی آن کلیک کنید تا دکمه خاموش شود و ارتباط این فصل با فصل پیشین قطع شود. اکنون اگر هدر سکشن فعلی را ویرایش کنید، هدر سکشن قبلی تغییر نخواهد کرد. اگر دکمه Link to previous برای شما غيرقابل کلیک است، به این علت است که با در اولین سکشن هستید که باید به سکشن های بعد بروید تا این گزینه قابل کلیک باشد و یا اینکه فایل خود را سكشن بندی نکرده اید.
حذف Break ها یا صفحه شكن ها:
دو نوع صفحه شكن در ورد وجود دارد. یک نوع صفحه شکن های خودکاری هستند که خود ورد در انتهای هر صفحه ایجاد میکند و نوع دیگر صفحه شكن هایی هستند که قبل از اینکه تعداد سطرهای در نظر گرفته شده برای یک صفحه در فایل تمام بشوند به صورت دستی در هر بخشی از صفحه می توان ایجاد نمود. صفحه شكن ها به صورت زیر در یک فایل ورد مشاهد می شوند.
برای حذف یک صفحه شكن ابتدا باید آن را در یک فایل ورد پیدا کرد. برای این منظور در تب HOME، روی آیکن Show / Hide کلیک نمائید تا تمام نشانه های مختلف مخفی مانند فاصله، صفحه شكن ها و غیره قابل مشاهده شوند. برای حذف صفحه شكنها کافی است رو صفحه شكن مربوطه دو بار پشت سر هم کلیک نموده و بخش انتخاب شده را حذف یا Delete نمائیم.
حذف break های صفحه در ورد

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 352 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 462 بازدید
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 4.1k بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 122 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 22 بازدید

2.5k سوال

2.3k پاسخ

414 دیدگاه

3.6k کاربر

11 نفر آنلاین
0 عضو و 11 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 3057
بازدید دیروز: 2576
بازدید کل: 6316046
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا از منوی بالای سمت چپ ثبت نام نمایید یا وارد سایت شوید
...