1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
78 بازدید
در آفیس توسط
در حالت معمولی اگر بخواهید برای صفحه های ورد سربرگ طراحی کنید تمام صفحات دارای یک سربرگ و یا پایین صفحه مشترک خواهند بود. در صورتی که بخواهید سربرگهای متفاوت برای صفحات خود ایجاد کنید در ابتدا لازم است که با مفهوم
Sectionیا بخش، آشنا بشیم. سکشن در ورد از طریق یک علامت شناخته می شود. برای
اینکه یک سکشن یا بخش جدید در متن خود ایجاد کنید. از قسمت Page Layout روی گزینه Breaks کلیک نموده، از پنجره ای که باز خواهد شد، Next page را انتخاب کنید. از این طریق شما قادر خواهید بود متن خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید. برای اینکه بتوانید سرصفحه های متفاوتی را ایجاد کنید لازم است تنظیماتی را در page setup اعمال کنید: در پنجره page setup برگه layout را کلیک کنید. در قسمت Headers and footer دو گزینه مشاهده می کنید. اگر گزینه different odd and even را انتخاب کنید، می توانید تعریف های متفاوتی را برای صفحات زوج و فرد متن خود انتخاب کنید و اگر گزينه different first page را انتخاب کنید، می توانید یک تعریف متفاوت هم برای صفحات ابتدایی سکشن ایجاد کنید. یعنی اگر بخواهید صفحات ابتدای فصل شما سرصفحه نداشته باشند، باید گزینه different first page را در قسمت تنظیمات صفحه یا همان page setup علامت بزنید.| با علامت زدن این دو گزینه در page setup شما قادر خواهید بود برای متن خود سه نوع سرصفحه تعیین کنید: یکی برای صفحات ابتدایی فصل، یکی برای صفحات زوج و دیگری برای صفحات فرد.
برای اینکه بتوانید برای فصل های مختلف، سرصفحه های مختلفی داشته باشید، به روش زیر عمل کنید:
۱.همان طور که گفته شد بخش ها را با علامت section break از هم جدا کنید.
۲.از منوی INSERT > header and footer قسمت درج سرصفحه / پاصفحه را فعال کنید.
3.با کلیک بر روی کلیدهای (show next) و یا (show previous)بین سرصفحه های مربوط به هر بخش، حرکت کنید و در ابتدای بخشی که می خواهید سرصفحه مجزا برای آن تعریف کنید، توقف کنید.
4.با کلیک بر روی کلید (link to previous) ارتباط بین سرصفحه جاری را با سرصفحه های قبل، قطع کنید. اکنون میتوانید برای بخش جدید، سرصفحه جدید را به دلخواه خودتان انتخاب کنید، بدون اینکه سرصفحه صفحات بخش های دیگر تغییر کند.

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

با توجه به درخواست بسیاری از کاربران ، بعد از مدت ها تلاش و کوشش،اپلیکیشن پاسخ به سوالات و مشکلات،آماده شد. برنامه را نصب نمایید و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما.
لینک دانلود مستقیم | لینک دانلود از کافه بازار | لینک دانلود از مایکت
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 44 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 166 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 290 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 89 بازدید

1.5k سوال

1.1k پاسخ

139 دیدگاه

3.1k کاربر

15 نفر آنلاین
0 عضو و 15 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 1033
بازدید دیروز: 4546
بازدید کل: 4067716
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا از منوی بالای سمت چپ ثبت نام نمایید یا وارد سایت شوید
...