ایجاد سوال
dark_mode
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1.7k visibility
موضوع: ویندوز توسط:
توسط Folder Options ، می توانید تنظیمات فایل ها و پوشه ها و نحوه نمایش آن ها را تغییر دهید. برای استفاده از این تنظیمات، روی آیکن Folder Options در پنجره Control Panel کلیک کنید. این کادر دارای سه سربرگ می باشد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.
سربرگ General
Open each folder in the same window : هر پوشه را در پنجره فعلی باز می کند.
Open each folder in its own window : هر پوشه در پنجره ای جداگانه باز می شود.
Single click to open an item (point)to select : با نگه داشتن اشاره گر ماوس روی یک موضوع، موضوع مورد نظر انتخاب و با یک بار کلیک روی آن باز می شود.
Underline icon titles consistent with my browser : عنوان آیکن ها را به صورت زیرخط دار نمایش می دهد.
Underline icon titles only when I point at them : زمانی که اشاره گر ماوس روی یک آیکن قرار می گیرد به صورت زیرخط دار نمایش داده می شود.
Double click to open an item :با دابل کلیک روی یک موضوع، پنجره مربوطه باز می شود و با یک بار کلیک، موضوع انتخاب می شود.
Show all folders : پوشه های شخصی کاربر (همه پوشه های موجود روی میزکار) را در پانل سمت چپ کاوشگر ویندوز نمایش می دهد.
Automatically expand to current folder : با انتخاب یک پوشه در پانل محتویات، همان پوشه به طور خودکار در پانل پیمایش نیز انتخاب می شود
Restore Defaults : تنظیمات را به حالت پیش فرض باز می گرداند.

folder options
سربرگ View
در این سربرگ می توانید نحوه نمایش محتوای فایل ها و پوشه ها را تنظیم کنید. این سربرگ از دو قسمت تشکیل شده است:
قسمت Folder View
در این قسمت با انتخاب گزینه Apply to folders ، تغییرات در نحوه نمایش، روی همه پوشه ها اعمال می شود و در صورت انتخاب گزینه Reset Folders ، همه تنظیمات نادیده گرفته شده و به حالت قبل بازگردانده می شوند (این گزینه ها در صورتی فعال هستند که از طریق یک پنجره، وارد کادر محاوره ای Folder Options شده باشید).
قسمت Advanced Settings
در این قسمت می توانید تنظیمات پیشرفته نحوه نمایش فایل ها و پوشه ها را تعیین کنید که در اینجا به بعضی از این گزینه ها اشاره می شود:
Always show icons, never thumbnails : به طور پیش فرض در کاوشگر ویندوز کنار هر فایل یا پوشه یک تصویر کوچک ( Thumbnail ) که نشان دهنده محتوای آن فایل یا پوشه است نمایش داده می شود. با انتخاب این گزینه، به جای نمایش تصویر، فقط یک آیکن نشان داده می شود.
Always show menus : به طور پیش فرض در پنجره ها نوار منو مخفی است. با انتخاب این گزینه، نوار منو در بالای نوار ابزار پنجره ها مشاهده می شود.
Display file icon on thumbnails : با انتخاب این گزینه، آیکن کوچک برنامه مربوط به فایل را در کنار تصویر کوچک نشان می دهد.
Display file size information in the folder Tips : با نگه داشتن اشاره گر ماوس روی یک پوشه، کادر کوچکی باز می شود که اطلاعات مختصری درباره آن پوشه را نشان می دهد که به آن Tip گفته می شود. با انتخاب این گزینه، اندازه پوشه در Tip نشان داده می شود.
Display the full path in the title bar : با انتخاب این گزینه، مسیر کامل پوشه جاری در نوار عنوان پنجره نشان داده می شود(در الگوی نمایشی کلاسیک)
Don’t show hidden files, folders, and drives : با انتخاب این گزینه، فایل ها، پوشه ها و درایوهای مخفی نمایش داده نمی شوند.
show hidden files, folders, and drives : انتخاب این گزینه، باعث نمایش فایل ها، پوشه ها و درایوهای مخفی می شوند.
Hide empty drives in the computer folder : این گزینه، درایوهای خالی را در پنجره Computer مخفی می کند.
Hide extension for known file type : با انتخاب این گزینه، پسوند فایل های شناخته شده در ویندوز نمایش داده نمی شوند (در صورتی که تمایل دارید پسوند فایل ها را مشاهده کنید، این گزینه را از حالت انتخاب خارج کنید)
Hide protected operating system files (Recommended : با انتخاب این گزینه، فایل های سیستمی مخفی می شوند )توصیه شده این گزینه انتخاب شود.
Show drive letters : انتخاب این گزینه باعث نمایش حروف اختصاص داده شده به درایوها می شود.
Show pop-up description for folder and desktop items : با انتخاب این گزینه، زمانی که اشاره گر ماوس روی پوشه ها و اشیاء روی میزکار نگه داشته می شود، توضیحاتی راجع به پوشه یا شیء مورد نظر ظاهر می گردد.
Use sharing wizard (Recommended : در صورتی که رایانه شما به شبکه متصل باشد، می توانید به سایر کاربران اجازه دسترسی به فایل ها و پوشه های خود را بدهید که به این امکان، اشتراک گذاری گفته می شود. توصیه شده این گزینه انتخاب شود تا برای به اشتراک گذاری اطلاعات، ویندوز کادرهای Wizard را به شما نمایش دهد.
Automatically type into the Search Box : با فعال بودن این گزینه، زمانی که در پنجره ها عبارتی را تایپ می کنید، این عبارت در کادر جستجو نوشته می شود.
Select the typed item in the view : با فعال بودن این گزینه، هنگامی که یک کاراکتر در پنجره ای تایپ می شود، ویندوز فایل یا پوشه ای که نام آن با کاراکتر تایپ شده شروع شده است را انتخاب می کند.
folder options
سربرگ Search
در سربرگ Search، گزینه هایی برای بهبود عملیات جستجو در اختیار شما قرار می گیرد که در ادامه توضیح داده شده اند.
In indexed locations, search file names and content. In non-indexed locations search file names only
برای دسترسی سریع تر می توانید درایوها و پوشه ها را شاخص (Index) گذاری کنید. با انتخاب این گزینه، در مکان های شاخص گذاری شده، جستجوی عبارت در نام فایل و محتوای آن صورت می گیرد ولی در مکان های شاخص گذاری نشده، جستجو فقط در نام فایل انجام می شود.
Always search file names and content (this might take several minutes : با انتخاب این گزینه، همیشه جستجو در نام فایل ها و محتوای آن ها انجام می شود و زمان بیشتری صرف می شود.
Include subfolders in search results when searching in file folders : این گزینه باعث می شود هنگام جستجو در در یک پوشه، زیرپوشه های آن نیز بررسی شوند.
Find partial matched : با انتخاب این گزینه، به محض تایپ هر کاراکتر در کادر جستجو، نزدیک ترین نتایج نشان داده می شوند.
Use natural language search : با انتخاب این گزینه، هنگام جستجوی یک عبارت یا جمله نیازی به رعایت قواعد گرامری نیست و جستجو هوشمندانه تر است.
:Don’t use the index when searching in file folders for system files (search might take Longer
با انتخاب این گزینه، ویندوز هنگام جستجوی فایل های سیستمی، از شاخص استفاده نمی کند و ممکن است زمان بیشتری صرف جستجو شود.
Include system directories : در صورت انتخاب این گزینه، در مکان های شاخص گذاری نشده، پوشه های سیستمی نیز جستجو می شوند.
Include compressed files (ZIP,CAB … : در صورت انتخاب این گزینه، در مکان های شاخص گذاری نشده، محتوای پوشه های فشرده نیز جستجو می شود.
سربرگ Search
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 1.2k visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 49 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 89 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.7k کاربر

100 نفر آنلاین
0 عضو و 100 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 9670
بازدید دیروز: 13127
بازدید کل: 15471715
...