برای درج تبلیغات خود در این مکان تماس بگیرید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1.2k بازدید
در موضوع ویندوز توسط
توسط پنجره Region and Language ، می توانید تنظیمات زبان، نحوه نمایش پول رایج، ساعت،تاریخ و اعداد را مطابق با ناحیه جغرافیایی که در آن زندگی می کنید، انجام دهید. برای کار با این بخش روی آیکن Region and Language در پنجره Control Panel کلیک کنید. این کادر دارای چهار سربرگ است که در ادامه توضیح داده شده است.
سربرگ Formats
در این سربرگ، می توانید در قسمت Format زبان مورد نظر را انتخاب کرده و در قسمت Date and time format ، قالب نمایش تاریخ و ساعت را مشخص کنید. در بخش Examples ، می توانید نتیجه تنظیمات را با مثال مشاهده کنید.
Region and Language
با کلیک روی دکمه Additional Settings ، در کادری که ظاهر می شود، می توانید در سربرگ های Numbers (اعداد)، Currency (واحد پولی)، Time (زمان) و Date (تاریخ) تنظیمات دقیق تری را انجام دهید.
سربرگ Location
در سربرگ Location ، می توانید منطقه جغرافیایی محل سکونت را تعیین کنید .از لیست موجود، کشور ایران را انتخاب کنید.
سربرگ keyboards and languages
در این سربرگ، می توانید تنظیمات صفحه کلید و زبان ها را انجام دهید. برای افزودن یک زبان به صفحه کلید، روی گزینه Change keyboards کلیک کنید.
در کادری که باز می شود ، در قسمت Default input language ، زبان پیش فرض در ویندوز را مشخص کنید. در قسمت Installed Services ، لیست زبان هایی که روی سیستم تعریف شده نمایش داده می شود.
برای اضافه کردن زبان جدید مثلا فارسی، روی دکمه Add کلیک کرده و در کادری که ظاهر می شود، زبان مورد نظر را انتخاب و روی دکمه OK کلیک کنید.
keyboards and languages
add language persian windows 7
سربرگ Administrative
در این سربرگ ، با کلیک روی گزینه … Change system locale می توانید زبان دلخواهی را برای برنامه هایی که کدهای منحصر به فرد (Unicode) آن ها در ویندوز تعریف نشده، انتخاب کنید. برای مثال یک برنامه نصب کرده اید که منوهای آن فارسی است و وقتی برنامه را اجرا می کنید زبان فارسی به شکل درهم و ناخوانا (خرچنگ قورباقه!!) است .برای اصلاح این مورد باید زبان فارسی (Persian) را انتخاب کنید.
change system locale

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 1.0k بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 458 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 544 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 5 بازدید
برای درج تبلیغات خود در این مکان تماس بگیرید

2.5k سوال

2.3k پاسخ

420 دیدگاه

3.7k کاربر

10 نفر آنلاین
0 عضو و 10 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 664
بازدید دیروز: 3286
بازدید کل: 6542393
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا از منوی بالای سمت چپ ثبت نام نمایید یا وارد سایت شوید
...