ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
167 visibility
موضوع: ویندوز توسط:

اگر تاکنون به نصب برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف مبادرت ورزیده باشید، حتماً به این نکته پی برده‌ای که برخی از اپلیکیشن‌ها در هنگام اتمام روند نصب پیکربندی خود را به گونه صورت می‌دهند تا از قابلیت اجرای خودکار در هنگام آغاز به کار ویندوز برخوردار گردیده و اغلب تنظیماتی را برای این مهم نیز در بطن خود می‌گنجانند، اما بخش عظیمی از برنامه‌های مختلف متأسفانه از امکان اشاره شده برخوردار نبوده و لذا استفاده از روش‌های جایگزین از جمله دستورالعمل نوشته فعلی باید در دستور کار قرار گیرند.

راهکاری که در این نوشته قصد پرداختن به مبحث آن را در سر داریم به‌طور کلی با استفاده از پرونده مخفی پیشتر نامبرده (سیستم استارت‌آپ) بستری را فراهم می‌آورد تا امکان اجرای خودکار تمامی آیتم‌های مورد نیاز نظیر نرم‌افزارهای پراستفاده، فایل‌ها و فولدرهای مختلف میسر گشته و مسیر استفاده از تمامی آن‌ها در هنگام آغاز به کار سیستم‌عامل ویندوز و بدون نیاز به مراجعه دستی از پیش فراهم شده باشد. پیش از پرداختن به مبحث آموزش باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد که افزودن تعداد نرم‌افزارهای بیش از اندازه به سیستم استارت‌آپ ویندوز اگرچه به اجرای خودکار آن‌ها منتهی گشته، اما روند بوت سیستم‌عامل را نیز با تأخیر همراه ساخته و تعادل مناسبی در بین تعداد آن‌ها باید برقرار گردد.

برای این منظور ابتدا کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشرده و سپس در پنجره کوچک جدید نمایان گردیده عبارت Shell:startup را تایپ نمایید.

پرونده گشوده شده در حقیقت همان بستری می‌باشد که با افزودن میانبرهای اجرایی از آیتم‌های مختلف به قالب آن به اجرای خودکار آن‌ها در آغاز به کار سیستم‌عامل منتهی گشته و مسیر فعلی آن در نشانی %APPDATA%MicrosoftWindowsStart MenuProgramsStartup واقع شده است.

سیستم استارت‌آپ

اکنون اجرای خودکار آیتم‌های مورد نظر منوط به ساخت میانبری به فایل مربوطه در مسیر فعلی می‌باشد. این مهم با توجه به راهکارهای متعددی صورت می‌پذیرد، اما ساده‌ترین آن را در همان روش سنتی کشیدن و رها ساختن می‌توان جستجو نمود. برای این منظور پیشنهاد می‌شود که ابتدا به نشانی آیتم مربوطه که می‌تواند فایل اجرایی یک نرم‌افزار، فولدر و یا ... باشد مراجعه کنید.

اکنون کافی است تا فایل آیتم مربوطه را در ابتدا با استفاده از کلیک راست ماوس کشیده و سپس در پنجره سیستم استارت‌آپ رها سازید؛ مشاهده می‌کنید که منوی میانبر جدیدی در بردارنده برخی از گزینه‌های گوناگون نمایان می‌گردد.

حال به‌منظور اتمام روند عملیات، گزینه "Create shortcuts here" را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که میانبری از آیتم مربوطه در مسیر جاری نمایان می‌گردد که وجود آن به معنای اجرای خودکار نرم‌افزار در هنگام آغاز به کار سیستم‌عامل ویندوز یا به‌عبارتی‌دیگر بوت می‌باشد.

سیستم استارت‌آپ

اکنون کافی است تا سیستم‌عامل را یک مرتبه راه‌اندازی مجدد کنید تا اجرای خودکار آیتم مربوطه را مشاهده نمایید. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، افزودن تعداد نرم‌افزارهای فراوان به مسیر سیستم استارت‌آپ به فزونی مدت زمان بوت سیستم‌عامل و تأخیر در فرآیند آن منتهی می‌گردد، بنابراین پیشنهاد می‌شود که از ساخت میانبرهای متعدد خودداری کرده و علاوه بر برقراری تعادل، به استفاده از برنامه‌های لازم و ضروری مبادرت ورزید. علاوه بر آن دستورالعمل نوشته فعلی در قالب تمامی نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ویندوز قابل اعمال می‌باشد.

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 52 visibility
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
3 پاسخ 1.7k visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 64 visibility
ارسال شده در 29 آذر 1401 موضوع: شبکه های کامپیوتری توسط: بی نام
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 317 visibility
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 1.0k visibility
ارسال شده در 22 فروردین 1400 موضوع: عمومی توسط: Mahdi86

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.6k کاربر

82 نفر آنلاین
0 عضو و 82 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4855
بازدید دیروز: 15421
بازدید کل: 15012186
...