1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
139 بازدید
موضوع آیفون توسط

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران آیفون با آن مواجه شوند تکراری بودن برخی مخاطبین است. در این آموزش یاد می گیرید که چگونه مخاطبان تکراری را از آیفون حذف کنیم یا ادغام کنیم.

Cleaner برنامه رایگانی است که به شما امکان پاک کردن لیست مخاطبین را می دهد. این برنامه لیستی از مخاطبین و شماره های تکراری را تهیه کرده و به شما امکان پاک کردن و یا ادغام آنها را می دهد. برای استفاده از برنامه Cleaner باید ابتدا حساب کاربری در این برنامه ایجاد کنید.

  1. در تب Home، بر روی گزینه Duplicate Contacts ضربه بزنید تا لیستی از مخاطبین و شماره هایی که دوبار در Contact های شما ایجاد شده اند را مشاهده کنید، علاوه بر آن  با ضربه زدن به گزینه Duplicate Phones نیز می توانید به شماره هایی که اشتباها برای دو مخاطب با نام مختلف اختصاص داده شده اند نیز دست پیدا کنید. همچنین در این قسمت گزینه ای برای دیدن ایمیل های تکراری (Duplicate Emails) و نام های مشابه (Similar Names) نیز وجود دارد.
  2. بر روی نام مخاطب یا شماره ای که می خواهید آن را حذف کنید، ضربه بزنید. امکان مشاهده اطلاعات هر مخاطب نیز برای شما فراهم شده است. اگر شماره ای هست که قصد حذف کردن آن را دارید، بر روی Edit ضربه زده و سپس بر روی دکمه قرمز کنار شماره های شخصی ضربه بزنید تا حذف شوند.

مخاطبین

3. در زیر گزینه Merged Contact می توانید مشاهده کنید که پس از ادغام، مخاطبین چگونه دیده خواهند شد.

4. پس از اینکه شماره های قدیمی را حذف کردید، دکمه نارنجی Merge تا یکی یکی مخاطب ها را با هم ادغام کنید. اگر از ادغام تمامی مخاطبین تکراری اطمینان دارید، روی Merge All Duplicates ضربه بزنید.

این برنامه همچنین گزینه های دیگری مانند مشخص کردن اطلاعات ناقش مانند  بدون نام (No Name)، بدون شماره (No Phone) و بدون ایمیل (No Email) را نیز دارد.

روش دستی

اگر نمی خواهید توسط برنامه های شخص ثالث، مخاطبین خود را حذف یا ادغام کنید، می توانید این کار را به روش دستی نیز در حساب iCloud خود انجام دهید. در ابتدا توصیه می کنیم از لیست مخاطبین خود یک پشتیبان تهیه کنید.

  1. وارد حساب iCloud خود در مرورگر شوید.
  2. بر روی گزینه Contacts کلیک کنید.
  3. بر روی گزینه Settings و سپس بر روی Select All کلیک کنید.
  4. زمانی که تمام مخاطبین انتخاب شدند، دوباره بر روی Settings کلیک کنید و این بار بر روی Export vCard کلیک کنید تا همه مخاطبین با فرمت فایل VCF استخراج شوند. با این کار، یک پشتیبان از تمام مخاطبین خود تهیه کردید تا در صورتی که اشتباهی مخاطبی را حذف کردید، آن را از دست نداده باشید.
  5. سپس می توانید به حساب iCloud خود رفته و مخاطبین تکراری را به صورت دستی حذف کنید. برای حذف یک مخاطب، دکمه delete را روی صفحه کلید بزنید.
  6. برای ویرایش یک مخاطب، کافیست بر روی گزینه Edit کلیک کنید. با این کار می توانید مخاطب مورد نظر را حذف یا اضافه کنید.
اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 63 بازدید
ارسال شده 8 فروردین 1400 موضوع آیفون توسط میلاد
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 181 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 264 بازدید

2.9k سوال

2.6k پاسخ

547 دیدگاه

4.0k کاربر

34 نفر آنلاین
0 عضو و 34 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4520
بازدید دیروز: 12165
بازدید کل: 8253794
خوش آمدید
...