1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
319 بازدید
موضوع اندروید توسط

اندروید سیستم عامل اکثر گوشی های امروزی هست.اندروید محیط کاربری زیبا و راحت و سبکی دارد.گوگل نیز همواره آپدیت هایی از نسخه های مختلف اندروید ارائه می کند و قابلیت های جدیدی اضافه می شود.

در ادامه برخی از این قابلیت های و ترفندهای کاربردی اندروید را بررسی می‌کنیم.

زوم و بزرگنمایی

ترفند کاربردی اندروید

در سیستم عامل‌های ویندوزی عمل مگنیفای یا زوم برای دید بهتر جزییات کاملا آسان است. اما خب شاید تا به حال در اندروید چنین کاری را انجام نداده باشید.

در موبایل داستان کمی متفاوت است. بعضی از صفحه‌های وب به شما اجازه بزرگنمایی دو انگشتی را می‌دهند، در حالی که برخی دیگر قابلیت انجام این کار را ندارند.

برای انجام این عمل در سیستم عامل اندروید به بخش تنظیمات بروید و با کلیک روی Accessibility، و انتخاب گزینه System بخش Magnification Gesture را به حالت روشن ببرید.

زمانی که این گزینه فعال شد، با دو بار لمس کردن صفحه، بزرگنمایی انجام می‌شود. پس از آن با سه یار لمس صفحه به حالت معمولی بازخواهیم گشت.

از طرف دیگر با سه بار لمس صفحه و نگه‌داشتن انگشت در لمس سوم، صفحه نمایش تا زمانی که انگشت خود را بردارید به حالت بزرگنمایی خواهد رفت. یک ترفند کاربردی اندروید، زوم یا بزرگنمایی صفحه است.

چگونه رنگ‌های صفحه را تغییر دهیم؟

ترفند کاربردی اندروید

شما می‌توانید در بخش منو accessibility دسترسی‌های بیشتری را نیز مشاهده کنید. به عنوان مثال می‌توان تغییر رنگ‌های صفحه نمایش را نام برد.

این گزینه برای افرادی که تنوع رنگ تصویر را دوست دارند بسیار مناسب است. بسیاری از کاربران از رنگ‌های زیاد و ترکیب‌هایی که چشم را می‌زند، خسته می‌شوند. برنامه‌هایی هستند که می‌توانند رنگ‌های صفحه نمایش را تغییر دهند، اما خود سیستم عامل اندروید نیز راهکار مناسبی ارایه داده است.

برای این کار ابتدا در بخش منو accessibility، در گزینه Display گزینه Color Inversion را روشن کنید تا بتوانید از قابلیت تغییر رنگ صفحات استفاده نمایید. برای استفاده از این قابلیت باید یک سری از مسایل را رعایت کنید. اول این که با روشن کردن گزینه تغییر رنگ، احتمالا سرعت گوشی پایین بیاید. دوم، هیچ میانبری وجود ندارد و برای فعال یا غیرفعال سازی این گزینه حتما باید به بخش تنظیمات رفته و آن را تغییر دهید.

چگونه یک سرویس پرینت برای گوشی اضافه کنیم؟

ترفند کاربردی اندروید

اغلب ما با استفاده از کامپیوتر، پرینت انجام می‌دهیم. اما گاهی لازم است تا از اسناد و تصاویر داخل گوشی نیز به طور مستقیم پرینت تهیه کنیم. سیستم ابری گوگل این امکان را به کاربران اندرویدی خواهد داد. علیرغم این که زمان زیادی از عرضه این محصول می‌گذرد، اما تا به حال کارایی چندانی نداشته و در صورت استفاده از پرینترهای قدیمی اصلا کار نخواهد کرد.

خوشبختانه گزینه‌ای در اندروید وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن به پرینترهای متفاوت متصل شوید. قابلیت Add more printers to your device این امکان را برای شما فراهم می‌آورد.

برای اضافه کردن این قابلیت به گوشی، به بخش تنظیمات، Printing و Add Service رفته، در آنجا لیست تمامی پرینترهای موجود قرار دارد. برای اضافه کردن روی گزینه دلخواه کلیک کنید و گزینه Install را انتخاب نمایید.

یک ترفند کاربردی اندروید اتصال به دستگاه پرینتر است.

چگونه رمزهای عبور خود را در گوشی ببینیم؟

ترفند کاربردی اندروید

به نظر حفظ کردن تمامی رمزهای عبور که در گوشی استفاده می‌کنید، کمی سخت خواهد بود. مخصوصا زمانی که چندین و چند حساب کاربری و یا برنامه متفاوت در دست داشته باشید. اگر حس می‌کنید که بعضی از رمزهای عبور را چند بار در روز تایپ می‌کنید و بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌دهید، این گزینه برای شما مناسب خواهد بود.

برای نمایش رمز عبور به بخش تنظیمات، Security بخش Passwords رفته و گزینه Make Passwords visible را فعال کنید.

البته این گزینه ازنظر امنیتی بسیار حساس است. اگر آن را فعال می‌کنید، مطمئن باشید که فرد دیگری به گوشی شما دسترسی نخواهد داشت.

آیا می‌توان برای پرداخت قبوض سیم کارت گوشی زمان‌بندی کرد؟

ترفند کاربردی اندروید

افرادی که از سیم‌کارت‌های دائمی استفاده می‌کنند همواره در تلاش‌اند تا مصرف داده و یا مکالمات خود را برای کمتر شدن میزان هزینه قبض کنترل کنند. اگر سیکل‌های پرداختی قبوض را در اندروید فعال کنید، می‌توانید به‌راحتی به میزان داده و میزان پرداختی هر ماه خود دسترسی داشته باشید.

برای تنظیم تاریخ قبوض به بخش تنظیمات، Data Usage و گزینه Billing Cycle بروید. در این بخش می‌توانید اعلان‌های نزدیک شدن به زمان پرداخت قبوض را تنظیم نمایید و حتی دیتای زمان رسیدن به بیشینه میزان پرداختی، قطع شود. برای این که ببینید چه میزان داده در بازه زمانی مشخص استفاده کرده‌اید، روی گزینه Mobile data Usage کلیک کنید. در این بخش نمودار میزان داده مصرفی را نیز می‌توانید مشاهده نمایید.

چگونه زمان نگاه داشتن انگشت روی گوشی را تنظیم کنیم

ترفند کاربردی اندروید

اگر با اندروید کار کرده باشید، بعضی مواقع نیاز است تا انگشت خود را روی موردی نگاه دارید تا تنظیمات خاصی باز شود. برای این گزینه و زمان‌بندی آن نیز در اندروید روشی وجود دارد که بررسی می‌کنیم.

به بخش Accessibiliy بازمی‌گردیم. آیا می‌دانید که می‌توان زمان نگه داشتن انگشت برای اجرای گزینه Long press را در گوشی‌های اندرویدی تغییر داد؟ اگر از این گزینه زیاد استفاده می‌کنید و یا با کپی و پیست کردن متن زیاد سر و کار دارید، زمان فشردن انگشت روی صفحه را به کمترین حالت ممکن تغییر دهید.

برای انجام این تغییر به گزینه تنظیمات رفته و در بخش Accessibility گزینه سیستم، منوی Touch and hold delay را باز کنید. در این قسمت می‌توانید ۳ حالت کوتاه، متوسط و بلند را انتخاب نمایید.

شما چه ترفندهای جدیدی می شناسید؟ در پی سی کلوب مطرح کنید تا همگان استفاده کنند.

اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط

صمیمانه ممنونم.جالب بود

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط

دکمه‌های گوشی شما می‌توانند برخی کارها را انجام دهند که در جای خود بسیار کاربردی است.
هر گوشی اندروید، دکمه‌های Power و تنظیم صدا را به شکل فیزیکی داراست و افزون بر آن، دکمه‌های اصلی اندروید معمولا به شکل Capacitive یا خازنی در پایین گوشی قرار گرفته‌اند. این دکمه‌ها از فن‌آوری متفاوتی با صفحه نمایش گوشی استفاده می‌کنند.
در مجموع این شش دکمه، به همراه یکدیگر می‌توانند قابلیت‌هایی را در گوشی شما فعال کنند که شاید از وجود آن‌ها هم خبر نداشتید.
ما در اینجا پنج راز مخفی در پشت این دکمه‌های به ظاهر ساده را برای شما آشکار می‌سازیم.
عکاسی از صفحه نمایش گوشی
بدون ‌هیچ ابزار یا App جانبی می‌توانید ‌آنچه ‌روی صفحه نمایش شما دیده می‌شود، عکاسی کنید یا به اصطلاح Screenshot بگیرید. برای این کار کافی است، ‌دکمه‌های Power و صدای پایین را همزمان فشار داده و برای یک یا دو ثانیه نگه دارید.
انجام یک Reboot یا راه‌اندازی دوباره گوشی
مراقب باشید ‌زمانی که از صفحه نمایش خود Screenshot می‌گیرید، دکمه‌ها را بیش از حد نگه ندارید. تنها تفاوت بین گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی و Reboot کردن آن، زمان است. همین ترکیب برای راه‌اندازی دوباره گوشی اندروید به کار می‌رود، تنها لازم است که دکمه‌های Power و صدای پایین را برای مدت زمان حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید.
قطع سریع تماس
تصور کنید در یک جلسه مهم هستید و فراموش کرده‌اید تا گوشی هوشمندتان را که در جیب شماست، در حالت سکوت قرار دهید.
در این هنگام اگر کسی با شما تماس بگیرد، تنها کافی است، دست در جیب خود ببرید و دکمه Power را فشار دهید؛ اما پیش از این کار، باید تنظیمات مربوطه را در گوشیدسترسی سریع به خود فعال کنید. به تنظیمات گوشی خود بروید و در بخش Accessibility گزینه Power button ends call را علامت بزنید.
استفاده از دکمه Home به عنوان میانبر
بگذارید تصور کنیم ‌شما نمی‌خواهید وقتی دکمه Home را فشار می‌دهید، به صفحه Home بروید و نیاز دارید از دکمه Home برای رفتن به بخش تماس بهره بگیرید‌، یا آنکه به سادگی با دکمه Home مرورگر خود را باز کنید.
شما می توانید با دو بار ضربه پشت سر هم ‌روی دکمه Home یکی از هشت کارکرد اصلی را که از پیش تعریف شده، ‌اجرا کنید. برای این کار دوباره به تنظیمات گوشی رفته و در‌‌ همان بخش Accessibility گزینه مربوط به Double tap home launch را تعیین کنید.

اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 126 بازدید
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 178 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 118 بازدید

2.8k سوال

2.6k پاسخ

513 دیدگاه

3.8k کاربر

16 نفر آنلاین
0 عضو و 16 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 8401
بازدید دیروز: 4253
بازدید کل: 7608443
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
...