ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
155 visibility
موضوع: شبکه های مجازی توسط:
در آپدیت اخیر ویژگی‌های ریزی که کمتر به چشم می‌آید اضافه شده مثل اینکه وقتی در یک گفتگو که پیام پیش‌نویس (draft) از قبل وجود دارد، وارد شوید؛ اتوماتیک کیبورد نمایش داده می‌شود یا صدها استیکر متحرک جدید اضافه شده و ...
اما مهم‌ترین تغییر این آپدیت تلگرام، شبیه‌تر شدنِ آن به یک «شبکه اجتماعی» است که البته هنوز هم به دلیل «عدم پیشنهاد مطلب/شخص» تلگرام فاصله خود را با شبکه‌های اجتماعی حفظ کرده است شاید بخاطر آنکه مثل شبکه‌های اجتماعی، متهم به خط‌دهی افکار مردم نشود!
تلگرام چندی پیش امکان ایجاد گروه برای کانال و اتصال آنها به هم را فراهم کرده بود اما یکی از مشکلات آن، عدم تمرکز بحث روی پست‌ها بود و مشکل مهم‌تر این بود که وجود گروه باعث می‌شد که آیدی ادمین/ادمین‌ها، برای همه مشخص شود و این لااقل برای سلبریتی‌ها یا اشخاص مشهور، بسیار نامطلوب بود چرا که محیط شخصی (پی‌وی) آنها پر از پیام‌های ناخواسته می‌شد.
تلگرام در دو آپدیت جدید، تغییراتی برای رفع این مشکلات برداشت. نخست آنکه اگر کسی از غیرمخاطبین (که شماره آنها را دارد) پیام زیاد دریافت می‌کرد، گزینه «آرشیو و ساکت کردن پیام‌های غیرمخاطبین» را به بخش تنظیماتش افزود و همچنین امکان «ناشناس» کردن یک ادمین را به بخش تنظیمات ادمین‌های گروه افزود. در این حالت نه در لیست اعضای گروه شما می‌توانید آن ادمین را ببینید و نه در صورت درج مطلب در گروه، می‌توانید روی اسم او کلیک کنید و به او پیام دهید!
همچنین برای جلوگیری از پراکندگی و تشتت نظرات کاربران در گروه، لینک گروهِ‌کانال را از پایین کانال (کنار دکمه mute/unmute) به مکانی پرت (منوی سه‌نقطه بیوی کانال) منتقل کرد و سپس دکمه کامنت را برای کانال‌هایی که گروه دارند، اختصاص داد که کاربر با کلیک روی آن، تنها مطالبی از گروه را که مربوط به همان پست است، مشاهده کنند.
نکته جالب اما اینجاست که اگر شما زیر مطلب کانالی کامنت بگذارید و بعدا کسی به شما پاسخ دهد، شما چطور باید متوجه شوید؟ چون شما عضو آن گروهِ کانال نیستید
چاره کار ساده است؛ همان ربات @replies (پاسخ‌ها) که چندی قبل خبرش را در همین کانال نوشتیم، به شما اطلاع می‌دهد که در فلان کامنتی که در فلانجا گذاشتید، فلان شخص این پاسخ را داده...
پ‌ن: همزمان با فعال شدن کامنت‌ها، امکان «نوشتن مطلب در گروه‌های پابلیکی که صاحب آن غیر ایرانی است» برای ایرانی‌ها نیز آزاد شد!
و پست دوروف از جمله نمونه گروه‌های پابلیکی است که ایرانی‌ها هم می‌توانند نظرشان را درج کنند (و البته متاسفانه باز هم قسمت ناهنجارِ فرهنگ ما آنجا منعکس یافته است)
&nbsp
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 225 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 80 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 54 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.9k کاربر

22 نفر آنلاین
0 عضو و 22 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7233
بازدید دیروز: 15426
بازدید کل: 16191803
...