ایجاد سوال
dark_mode
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
503 visibility
موضوع: موبایل توسط:

به‌طور میانگین باتری گوشی‌های هوشمند در حدود 6 تا 7 ساعت کار می‌کند. در نتیجه در زمان خرید گوشی باید به فاکتور باتری و ظرفیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. با این وجود برخی از کاربران مشاهده می‌کنند که باتری گوشی آن‌ها به سرعت تخلیه می‌شود. دلایلی وجود دارند که باعث می‌شوند باتری گوشی هوشمند به سرعت تخلیه شوند. ما در این مقاله برخی از این دلایل را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

شماره یک روشنایی صفحه نمایش

11 دلیل خالی شدن سریع باتری گوشی

دلیل اصلی این موضوع که چرا نمی‌توانید به شکل طولانی مدت از باتری گوشی هوشمند خود استفاده کنید روشنایی صفخه‌نمایش است. هر چقدر روشنایی صفحه‌نمایش را بیشتر کنید به همان نسبت قدرت باتری را محدود کرده‌اید. بهتر است روشنایی صفحه‌نمایش را به حداقل رسانده یا آن‌را در وضعیت خودکار قرار دهید.

شماره دو، وای‌فای

reasons to empty the phones battery quickly

در حالی که اتصال به شبکه وای‌فای در هزینه‌های اینترنت موبایلی صرفه‌جویی می‌کند، با این وجود به میزان قابل توجه انرژی گوشی را مصرف می‌کند. اگر گوشی به‌طور پیوسته در حال جست‌جوی شبکه‌های وای‌فای باشد در نتیجه به سرعت باتری دستگاه را تخلیه می‌کند. اگر به شبکه وای‌فای نیازی ندارید بهتر است آن‌را خاموش کنید.

شماره سه، برنامه‌های پس‌زمینه

دلایل خالی شدن سریع باتری گوشی

برنامه‌هایی که در پس‌زمینه گوشی اجرا می‌شوند به سرعت باتری دستگاه را تخلیه می‌کنند. به ویژه روی گوشی‌های اندرویدی که اکثر برنامه‌ها به شکل فعال در پس‌زمینه باقی می‌مانند. در نتیجه بهتر است به سراغ منو تنظیمات رفته و اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه را غیرفعال کنید.

شماره چهار، برنامه‌های مدیریت باتری

چرا باتری گوشی زود تمام می شود

شما ممکن است یک برنامه مدیریت بر مصرف انرژی را روی گوشی خود نصب کرده باشید. برنامه‌های مختلفی در گوگل پلی وجود دارند که ادعا می‌کنند طول عمر باتری گوشی را افزایش می‌دهند. با این حال اغلب این برنامه‌ها قادر نیستند به خوبی بر روند عملکرد باتری کنترل داشته باشند، در نتیجه نصب این برنامه و بارگذاری آن‌ها روی گوشی اندرویدی باعث می‌شود تا باتری دستگاه به سرعت تخلیه شود.

شماره پنج، سیستم‌عامل قدیمی

دلیل زود تمام شدن شارژ باتری

همان‌گونه که اطلاع دارید هر سیستم‌عامل جدیدی که ارائه می‌شود یکسری باگ‌ها را روی گوشی‌های اندرویدی برطرف می‌کرد. در اغلب موارد، به‌روزرسانی‌ها یکسری مشکلات مربوط به تخلیه زودهنگام باتری را نیز برطرف می‌کنند. به‌طور مثال، اگر اندروید کیت‌کت را اجرا می‌کنید، باتری گوشی شما سریع‌تر از زمانی که از سیستم‌عامل Lolipop استفاده می‌کنید باعث تخلیه زودهنگام باتری می‌شود. از این‌رو سعی کنید در اسرع وقت سیستم‌عامل گوشی خود را به‌روز کنید.

شماره شش، اعلان‌ها

چرا شارژ گوشی زود تمام می شود

این روزها همه ما به اشکال مختلف برای انجام کارهای روزانه از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنیم. بر همین اساس به‌طور مرتب اعلان‌هایی را از برنامه‌های مختلف نصب شده دریافت می‌کنیم. تلفن ما پیوسته به لرزش در‌آمده یا با پخش صدایی دریافت اعلان‌ها را اطلاع می‌دهد. رویکردی که تخلیه زودهنگام باتری را به همراه دارد. بهترین راه برای اجتناب از به وجود آمدن این مشکل محدود کردن نمایش اعلان‌ها از سوی برنامه‌های کاربردی است. مطمئن شوید تنها نمایش اعلان‌های مربوط به برنامه‌های موردنیاز را فعال کرد‌ه‌اید.

شماره هفت، استفاده بیش از حد برنامه‌ها از GPS

چرا شارژ گوشی زود تمام می شود

اگر به‌طور مداوم وضعیت آب‌وهوا را بررسی کنید یا به‌طور مداوم در نقشه گوگل به دنبال پیدا کردن سوژه‌های مختلف باشید در حقیقت به برنامه‌ها این مجوز را داده‌اید تا مکان زندگی شما را ردیابی کنند. همه ما به سرویس GPS روی گوشی خود نیاز داریم، اما اطمینان حاصل کنید که این ویژگی مورد سوء استفاده قرار نگیرد. مطمئن شوید سرویس GPS زمانی که به آن نیازی ندارید غیر فعال باشد.

شماره هشت، بازی‌های سنگین

چرا شارژ گوشی زود تمام می شود

این روزها بازی‌های اندرویدی بسیار محبوب شده‌اند، اما فراموش نکنید بازی‌ها به سرعت منابع سیستمی منجمله باتری گوشی را مصرف می‌کنند. بهتر است به شکل طولانی مدت از بازی‌ها استفاده نکنید تا عمر باتری افزایش پیدا کند.

شماره نه، همسان‌سازی

چرا شارژ گوشی زود تمام می شود

ویژگی Automatic Sync در اغلب موارد کاربری است. اما در مقابل این قابلیت به‌طور مستمر فایل‌های پشتیبان را مورد بررسی قرار می‌دهد که تخلیه زودهنگام باتری را به همراه دارد. در نتیجه بهتر است گزینه Sync را به وضعیت Manual تغییر دهید.

شماره ده، مشکلات سخت‌افزاری

چرا شارژ گوشی زود تمام می شود

اگر هیچ‌یک از راهکارهای بالا موثر واقع نشدند باید بدانید که ممکن است مشکل تخلیه زودهنگام به واسطه یک مشکل سخت‌افزاری باشد. بهتر است گوشی را به یک تعمیرکار حرفه‌ای نشان دهید.

شماره یازده، باتری خراب شده

اگر دستگاه اندرویدی را برای سال‌های متمادی است که مورد استفاده قرار داده‌اید در نتیجه احتمال این‌که باتری دستگاه خراب شده باشد زیاد است. سازندگان گوشی‌های هوشمند می‌گویند باتری یک گوشی باید 1000 مرتبه شارژ شود، البته این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در نتیجه اگر باتری گوشی برآمده شده باید به فکر جایگزین کردن آن باشید.

نظر شما کاربر محترم چیست؟

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 199 visibility
4 دوستدار 0 امتیاز منفی
3 پاسخ 287 visibility
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 127 visibility
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 467 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

607 دیدگاه

9.6k کاربر

59 نفر آنلاین
0 عضو و 59 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 1212
بازدید دیروز: 8865
بازدید کل: 14927564
...