ایجاد سوال
dark_mode
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
611 visibility
موضوع: ویندوز توسط:
در این قسمت به بررسی app permissions یا مجوز های دسترسی برنامه ها در ویندوز 10 می پردازیم.برای ورود به این قسمت ابتدا در منوی استارت به Settings بروید سپس گزینه Privacy و بعد App permissions را انتخاب کنید.
Manage App permissions on Windows 10
app permissions قسمت های مختلفی دارد که به بررسی آنها می پردازیم.
1- Location یا موقعیت مکانی : کاربران وارد شده به سیستم می توانند تنظیمات مربوطه به موقعیت مکانی خود را در این قسمت معین کنند.
گزینه Location service : امکان فعالسازی یا غیرفعالسازی سرویس موقعیت مکانی را فراهم می کند.غیرفعال کردن سرویس موقعیت مکانی دسترسی همه برنامه ها، سرویسها و وبسایتها را به مکان کاربر قطع می کند و هنگام روشن شدن یا فعال بودن برنامه های مجاز تنها می توانند به مکان کاربر دسترسی پیدا کنند. به طور پیش فرض سرویس موقعیت مکانی فعال است.
Location history : سابقه موقعیت مکانی کاربران را برای مدتی ذخیره می کند، بنابراین برنامه هایی که نیاز مشابه دارند می توانند از آن استفاده کنند. یک گزینه هم برای پاک کردن تاریخچه مکان وجود دارد.
Geofencing : این سرویس به سیستم عامل ویندوز کمک می کند وقتی شما موقعیت جغرافیایی را تغییر می دهید و مکان های مورد علاقه شما را یادآوری می کند.
2- Camera:دسترسی به دوربین در این دستگاه؛دوربین معمولا به طور پیش فرض برای هر برنامه فعال نمی شود و در صورتی که کاربر بخواهد از دوربین استفاده کند، از وی خواسته می شود. با این حال، خاموش کردن این ویژگی تمام برنامه ها و خدمات را از دسترسی به دوربین کاملا ممنوع می کند.
Allow apps to access your camera: این تنظیم یک زیر مجموعه از تنظیمات قبلی است. اگر این را خاموش کنیم، همه برنامه ها از دسترسی به دوربین جلوگیری می کنند، اما نه خود ویندوز. ما می توانیم انتخاب کنیم که کدام برنامه ها دسترسی داشته باشند و چه کاری انجام ندهند.
3- Microphone: اجازه دسترسی به میکروفون در این دستگاه و اجازه دادن به برنامه ها برای دسترسی به تنظیمات میکروفون شما ؛ همانند گزینه های مشابه با تنظیمات دوربین که قبلا ذکر کردیم.
4-Notifications یا اعلانات : در این قسمت می توانیم اجازه دسترسی به برنامه ها دهیم که اعلانات خود را آشکار کنند یا می توانیم آن را به طور کامل خاموش کنیم.
5- Account info : همانند تنظیمات قبلی، دسترسی به اطلاعات حساب را در این دستگاه و دسترسی دادن به برنامه ها برای دسترسی به اطلاعات حساب شما اجازه می دهد.برنامه ها و ویندوز و یا فقط برنامه ها برای دسترسی به اطلاعات حساب کاربری کاربران.
6- Contacts: مایکروسافت اطلاعات کاربران (نام، شماره تلفن، شناسه ایمیل، و غیره) را ذخیره می کند و این تنظیمات به کاربران کمک می کند تا انتخاب کنند که آیا ویندوز و یا برنامه ها دسترسی به مخاطبین داشته باشند یا نه.
7- Calendar یا تقویم
این گزینهبه برنامه تقویم که کاربر تنظیم کرده است، اشاره دارد که به این معنی است که سیستم و برنامه ها می توانند به آن دسترسی داشته باشند تا برنامه تقویم خود را در اختیار آنها قرار دهد. به عنوان مثال. اگر یک جلسه مهم برای یک تاریخ خاص برنامه ریزی شده باشد، برنامه (و مدیر) قادر به دسترسی به همان خواهد بود.
8-Call history تاریخچه تماس:
اکثر کاربران دوست ندارند که سابقه تماس خود را با هر کسی به اشتراک بگذارد. هر تماس ساخته شده از یک دستگاه که با استفاده از حساب مایکروسافت وارد سیستم شده است، این اطلاعات را ذخیره و آن را برای برنامه ها و ویندوز در دسترس قرار می دهد. تنظیمات تاریخچه تماس کمک می کند تا این دسترسی را خاموش کنید.
9-Email ایمیل:
مایکروسافت به برنامه ها و تنظیمات برای دسترسی به ایمیل های کاربرانش اجازه می دهد. بله، به معنای واقعی کلمه این است که آنها می توانند ایمیل های شما را همراه با تاریخ و زمان ارسال یا دریافت بررسی کنند.
10- Tasks وظایف :
اکثر آگهی ها بر اساس وظایف شما در سیستم یا هر سیستمی که در آن با حساب کاربری مایکروسافت وارد سیستم شده اید هستند. این گزینه می تواند برنامه ها و ویندوز را از دسترسی به آن جلوگیری کند.
11-Messaging پیام رسانی:در اینجا به پیام رسانی SMS و MMS بر روی سیستم ها و تلفن هایی که کاربر با حساب مایکروسافت خود وارد کرده است اشاره می کند. غیر فعال کردن آن مانع از دسترسی به برنامه ها و ویندوز می شود.
12-Radio رادیو:رادیو گزینه هایی مانند بلوتوث است که می تواند توسط برنامه هایی از راه دور کنترل شود. به عنوان مثال یک برنامه به اشتراک گذاری موسیقی می تواند بطور خودکار بلوتوث دستگاه شما را تغییر داده و شروع به ارسال فایل کند. ما می توانیم برنامه هایی را انتخاب کنیم که این دسترسی را از این گزینه داشته باشند.
12- Background apps برنامه های پس زمینه : برخی برنامه ها در پس زمینه اجرا می شود زمانی که کاربر در سیستم به صورت عادی کار می کند.برنامه ها می توانند بر روی سیستم شما در پس زمینه بدون اطلاع شما از آن در حال اجرا باشند. کاربران می توانند تمام یا برنامه های خاص را با استفاده از این گزینه غیر فعال کنند.
14- App diagnostics تشخیص برنامه :
برنامه ها اطلاعات تشخیصی را از سیستم شما جمع آوری می کنند و این تنظیمات اجازه می دهد یا دیگر برنامه ها را غیرفعال می کند تا از داده های تشخیصی از سیستم استفاده کنند.
15- Automatic file downloads دریافت خودکار فایل
ارائه دهندگان ذخیره سازی آنلاین (به عنوان مثال OneDrive) امکاناتی را برای بارگیری فایل ها به صورت خودکار دارند. در حالی که این تنظیم از خود وب سایت ارائه دهنده غیرفعال است، ما می توانیم دوباره از این تنظیم اجازه بگیریم.
16- Documents اسناد :
این تنظیمات به شما کمک می کند که ویندوز یا برنامه ها را از دسترسی به اسناد ذخیره شده در سیستم یا حساب های ذخیره سازی مایکروسافت مجاز یا غیر فعال کنید.
17- Pictures and Videos تصاویر و فیلم ها :
ویندوز و برنامه ها به طور پیش فرض به تمام تصاویر و ویدیوهای شما دسترسی دارند. برای جلوگیری از دسترسی آنها به تصاویر و ویدیوهای شخصی شما، می توانیم این گزینه را خاموش کنیم.
18-File system سیستم فایل :
تجمعی از تمام تصاویر، فیلم ها و اسناد در سیستم است. ما می توانیم این گزینه را با توجه به تنظیمات دلخواه تغییر دهیم.
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 87 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 67 visibility
ارسال شده در 29 آذر 1401 موضوع: شبکه های کامپیوتری توسط: بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 47 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 185 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.8k کاربر

66 نفر آنلاین
0 عضو و 66 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 8612
بازدید دیروز: 6664
بازدید کل: 15799050
...