ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
298 visibility
موضوع: عمومی توسط:
شاید شنیده باشید برای خط تلفنی امکان ارائه ی خدمات اینترنت پرسرعت یا ADSL وجود نداشته باشد.در غالب موارد دلیل این امر PCM بودن نوع اتصال خط است.اما PCM یا Pulse Code Modulation چیست؟
شرکت مخابرات ایران به دلیل صرفه جویی در مصرف کابل های مسی در نقاط پر تراکم با هر زوج سیم ظرفیت بیشتری از خطوط را منتقل میکند و در سمت مشترک با یک دستگاه PCM خطوط را به صورت مجزا به مشترکین میرساند.به عبارتی دیگر چند خط تلفن با یک سیم تلفن منتقل میشود و در نهایت قبل از رسیدن به مشترک توسط PCM جدا میشود.این روند مشکلات زیادی برای کاربران و فواید زیادی برای شرکت مخابرات دارد که به آنها میپردازیم!

از مشکلاتی که مشترکین خطوط PCM با آن مواجه هستند مهم ترین آن کیفیت بسیار بد آن است.خش و نویز داشتن صدا گواهی بر این مدعاست.همچنین به دلیل همین کیفیت بد،عدم امکان استفاده از ظرفیت آزاد سیم ،و عدم امکان انتقال همزمان دیتا و ویس امکان برقراری سرویس هایی نظیر ADSL برای این خطوط نیست،این مشکل کام کاربران تلخ و کام مخابرات را شیرین میکند! چرا که طبق سیاست عجیب و کارشکنانه ی مخابرات اگر خط PCM داشته باشید و در خواست سرویس ADSL داشته باشید دو راه دارید.
راه اول:جمع آوری استشهاد از محله و مراجعه به مخابرات و در نهایت جواب نگرفتن.
راه حل دوم:شما میتوانید ADSL بگیرید اما فقط از ISP خود مخابرات.در واقع اگر قول بدهید از خود مخابرات خدمات اینترنت بگیرید مخابرات با سیم کشی مجدد این امکان را برای شما فراهم میکند.شاید به این فکر کنید که با اینکار و سیم کشی سپس سرویس را جمع آوری و از شرکت دیگری خدمات اینترنت دریافت کنید.اما شرکت بازاری منشانه ی مخابرات زرنگ تر از ماست.برای اینکار شما باید با مخابرات برای دریافت یکسال اینترنت قرارداد ببندید و هزینه یک سال را نیر در ابتدا پرداخت کنید! حال جای بسی تامل است در عصر تکنولوژی و ارتباطات و درحالی که در بسیاری از کشور های پیشرفت از فیبر نوری برای اینترنت استفاده میشود، چرا باید هنوز هم خطوط PCM وجود داشته باشند! حال که وجود دارند مسئولین مخابرات جای خجالت از این موضوع چرا بیشتر به فکر کاسبی و بهره برداری مناسب از این فرصت هستند! بگذریم،این نوع انتقال خط غالبا در مناطق کم توسعه ی روستایی استفاده میشود،اما اگر هنوز از PCM برای انتقال خط شما استفاده شده،تمام تلاش خود را برای تغییر شرایط بکار ببرید!
اگر کیفیت مکالمه ی بدی دارید،اگر هنگام دریافت تماس گاها شماره فرد تماس گیرنده نمی افتد،احتمالا خط شما به اصطلاح PCM است.به طور خلاصه PCM امکان انتقال خطوط تلفن را با هزینه ی کمتری فراهم میکند،اما فقط برای مکالمه و خدمات غیر دیجیتالی و با کیفیت بسیار پایین.
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

1 پاسخ وجود دارد

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط:

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 2.2k visibility
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ 5.0k visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 221 visibility
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
2 پاسخ 1.4k visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 2.0k visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.9k کاربر

68 نفر آنلاین
0 عضو و 68 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 8843
بازدید دیروز: 15426
بازدید کل: 16193413
...