0 دوستدار 0 امتیاز منفی
122 بازدید
موضوع ویندوز توسط

کالی لینوکس ، یک برنامه تست نفوذ از حمله تهاجمی، در روز دوشنبه در فروشگاه مایکروسافت قرار گرفت.

برنامه Kali Linux Security App در فروشگاه مایکروسافت

کاربران ویندوز 10 می توانند برنامه لینوکس کالی را بر روی زیرسیستم ویندوز برای لینوکس دانلود و نصب کنند.

مایکروسافت در تابستان گذشته اعلام کرد که WSL، که امکان اجرای سیستم عامل های مانند اوبونتو را فراهم می کند، تبدیل به بخشی به طور کامل پشتیبانی از به روز رسانی سازندگان ویندوز 10 می شود.

در دسترس بودن لینوکس کالی به خصوص برای آزمایشکنندگان نفوذ و متخصصان امنیتی که مجموعه ابزارهای آنها به دلیل استانداردهای انطباق سازمانی محدود شده است، جذاب است.

قبل از نصب لینوکس کالی در WSL، کاربران ابتدا باید ویندوز 10 خود را به روز کنند. پس از آن آنها می توانند یک پنجره PowerShell اداری را باز کنند و زیرسیستم ویندوز را با این یک خط کش نصب کنید:

Enable-WindowsOptionalFeature -Inline -FeatureName مایکروسافت ویندوز-زیرسیستم لینوکس

پس از اتمام، مجددا راه اندازی خواهد شد.

پس از آن کاربران می توانند این برنامه را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند و به نصب ادامه دهند.

برخی از اشکالاتی وجود دارد که Kali را بطور نسبی در ویندوز اجرا می کند، زیرا پشتیبانی از سوکت خام ندارد. با این حال، فرمت اجازه می دهد تا برای برخی از ویژگی های امنیتی اضافی، از جمله باز کردن یک سری از ابزار های فرمان جدید.

افزایش پذیرش

پل تیچ ، تحلیلگر اصلی تحقیق Tirias ، گفت: "من فکر می کنم هدف این شرکت ها و مدیریت خدمات امنیتی خدماتی خواهد بود."

او به LinuxInsider گفت: "لینوکس Kali در WSL آنها را قادر می سازد تا بهتر در لپ تاپ های Win10 خود، دسکتاپ و ایستگاه های کاری از یک شیشه شیشه آزمایش کنند."

به گفته جیمز لروود، سرپرست گروه تحقیق رفت و آمد در ورودین ، آزادی "برای مانع ورود به دانشگاه" مانع ورود به دانشگاه خواهد شد ".

او به LinuxInsider گفت: "تازه واردان باید مهارت های پایه لینوکس و اسکریپت را یاد بگیرند، اما بسیاری از آنها در محیط ویندوز احساس راحتی می کنند."

مایک نونیکوفن، معاون ریاست تحقیقات ابری در Trend Micro ، خاطرنشان کرد: در حالیکه سایر برنامه های Kali لینوکس انعطاف پذیر نیست، در دسترس بودن آن در WSL چندین تست نفوذ منبع باز و ابزار امنیتی را برای کاربران در محیط ویندوز باز می کند.

وی به LinuxInsider گفت: "این باعث می شود تا تیم های امنیتی IT در شرکت ها برای دسترسی به این ابزار ها در یک محیط کارآمد، آسان تر شوند." "دیگر آنها نیازی به یک ماشین مجازی و یا تجهیزات اضافی نخواهند داشت."

هسته جدید

نسخه کالی لینوکس 2018.1، که ماه گذشته منتشر شد، به دنبال انتشار نسخه 2017.3 پاییز گذشته بود. آخرین نسخه اولین نسخه از زمانی که آسیب پذیری Meltdown و Specter افشا شد.

نسخه جدید دارای یک هسته 4.14.12 است که شامل دو ویژگی مهم جدید است: رمزگذاری حافظه امن در پردازنده های AMD و محدودیت های حافظه افزایش یافته است.

رمزگذاری حافظه امن جدید بدان معنی است که در پردازنده های جدید AMD رمزگذاری و رمزگشایی خودکار از DRAM وجود دارد که از حملات سرد بوت محافظت می کند.

محدودیت حافظه افزایش می دهد به این معناست که در حالی که 64 بیتی پردازنده های 64 بیتی فضای آدرس فیزیکی و 256 بایت فضای مجازی محدودیت دارند، پردازنده های جدید صفحه بندی 5 سطح را فعال خواهند کرد که در 4.14.4 پشتیبانی می شود. بنابراین، پردازنده های جدید 4 PB از حافظه فیزیکی و 128 PB از حافظه مجازی را پشتیبانی می کند.

علاوه بر هسته به روز شده، تعدادی از بسته ها نیز ارتقا یافته اند، از جمله zaproxy، secure-socket-funneling، pixiewps، seclists، burpsuite، dbeaver و reaper.

اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

2 دوستدار 1 امتیاز منفی
0 پاسخ 127 بازدید
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 2.0k بازدید
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 100 بازدید

2.9k سوال

2.6k پاسخ

547 دیدگاه

4.0k کاربر

21 نفر آنلاین
1 عضو و 20 مهمان در سایت حاضرند
اعضای حاضر در سایت
بازدید امروز: 7934
بازدید دیروز: 8074
بازدید کل: 8348899
خوش آمدید
...