ایجاد سوال
dark_mode
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
151 visibility
موضوع: آیفون توسط:

پیش از ورود فناوری‌های نوین امنیتی همچون استفاده از اسکن اثرانگشت و یا چهره فرد به قالب دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند، بسیاری از مصرف‌کنندگان آیفون روش‌های سنتی به‌کارگیری گذرواژه‌های عبوری متشکل از تعداد چهار و یا شش رقم از اعداد را به‌منظور محافظت از دستگاه خود بر می‌گزیدند. این مهم اگرچه ضریب ایمنی تقریباً معقول و مناسبی را در برابر نفوذ افراد سودجو از خارج از محدوده حضور شخص را با خود به ارمغان می‌آورد، اما در نواحی مجاور کاربر به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند مفید واقع شود، کافی است تا شخصی که در نزدیکی شما قرار دارد هنگام درج گذرواژه عبوری تنها یک یا دو مرتبه به صفحه نمایشگر تلفن همراه نگاه کند تا از رمز مربوطه آگاهی پیدا کرده و آن را به خاطر سپارد.

استفاده از رویه‌های محافظتی نوین همچون TouchID و FaceID در مقایسه با سناریو اشاره شده در پاراگراف فوق امنیت بسیار فراوان‌تری را با خود به ارمغان می‌آورد، زیرا جعل اثرانگشت و یا چهره یک نفر بسیار مشکل تلقی گشته و به عبارتی غیرممکن به شمار می‌رود، اما همان‌طور که مستحضر هستید استفاده از یک روش امنیتی جهت ورود به محیط تلفن همراه به‌تنهایی کافی نبوده و سیستم‌عامل iOS پیش از اسکن اولیه اثرانگشت فرد از وی درخواست انتخاب یک گذرواژه امنیتی را می‌نماید تا در مواقع لزوم و عدم دسترسی فیزیکی فرد به دستگاه، شخص دیگری از نزدیکان او بتواند با درج رمز به رابط کاربری تلفن همراه دسترسی پیدا نماید. این مهم اگرچه در نوع خود بسیار قابل ستایش به شمار رفته و مصرف‌کنندگان را در اقدام به انجام اعمال گوناگون باز می‌دارد، اما ضعف امنیتی دیگر آن زمانی نمایان می‌گردد که مکانیسم پیش‌فرض مورد استفاده توسط سیستم‌عامل iOS مبتنی بر پین کدهای عددی چهار و یا شش رقمی بوده و همان‌طور که پیشتر نیز گفته در مجاورت فیزیکی دیگران بسیار عاجز به شمار می‌رود.

افزایش تعداد ارقام یک گذرواژه عددی و یا حتی استفاده از نوع الفبایی آن در زمینه فزونی ضریب امنیت دستگاه تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد، اما بسیاری از مصرف‌کنندگان دستگاه‌های تلفن همراه آیفون به دلیل عدم جستجوی منوی تنظیمات و یا به دلایل مختلف رویه پیش‌فرض سیستم‌عامل را مورد استفاده خود قرار داده و از تغییر آن خودداری می‌نمایند. بر همین اساس ازآنجایی‌که مسئله امنیت در حوزه فناوری اطلاعات موضوعی هنگفت و گسترده تلقی گشته و گذر از کنار آن به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود، لذا در این مقاله آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا با طریقه چگونگی تغییر پین کدهای دستگاه‌های آیفون آشنایی پیدا کنیم. ترکیب یک رمز عبور متشکل از اعداد، حروف الفبا و نمادهای نقطه‌گذاری مختلف به همراه فناوری نوین و هوشمند همچون اثرانگشت امنیت فرد را با ضریب بسیار فراوانی در برابر نفوذهای فیزیکی و یا از راه دور افزایش می‌دهد.

برای این منظور ابتدا منوی تنظیمات دستگاه تلفن همراه آیفون را گشوده و سپس به بخش Touch ID &ampPasscode (و یا Face ID در محصولات برخوردار از فناوری اسکن چهره) مراجعه نمایید.

اکنون گزینه Change Passcode را انتخاب و سپس رمز عبور فعلی دستگاه را جهت دسترسی به زیرمنوی تنظیمات وارد سازید.

آیفون

حال پس از نمایان گشتن صفحه منو، پیش از درج رمزی جدید ابتدا بر روی گزینه Passcode Options کلیک نمایید؛ مشاهده می‌کنید که منویی کوچک در بخش پایینی صفحه نمایشگر در جهت انتخاب نوع گذرواژه به نمایش در می‌آید که نحوه عملکرد گزینه‌های آن از قرار زیر است:

گزینه Alphanumeric Code به‌طور کلی نوع گذرواژه ترکیبی متشکل از نمادهای مختلف به شمار رفته و امکان درج رمزی در بردارنده اعداد، حروف الفبا و علائم نقطه‌گذاری را فراهم می‌آورد.

گزینه Custom Numeric Code همان نوع پین کد پیش‌فرض می‌باشد که امکان ویرایش و افزایش تعداد ارقام آن به‌صورت دستی امکان‌پذیر است.

گزینه 4Digit Numeric Code نیز همان‌طور که از نام آن پیداست پین کد چهار رقمی دیرینه و پیش‌فرض سیستم‌عامل iOS است که استفاده از آن، مگر در صورت لزوم به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

آیفون

اکنون کافی است تا پس از گزینش نوع گذرواژه مورد نظر، مجدداً به صفحه پیشین مراجعه و رمز عبور جدیدی را به‌منظور افزایش ضریب دستگاه آیفون خود وارد سازید. پیشنهاد می‌شود که حدالامکان گزینه اولیه توضیحات فوق را انتخاب و کد رهگشایی قدرتمند و متشکل از اعداد، حروف و نمادهای نقطه‌گذاری مختلف را درج نمایید، در غیر این صورت امنیت تلفن همراه خود را با افزایش تعداد ارقام پین کد آن در آینده تضمین سازید.

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 381 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 60 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 74 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 58 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 95 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.9k کاربر

85 نفر آنلاین
0 عضو و 85 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 8256
بازدید دیروز: 15426
بازدید کل: 16192826
...