ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
381 visibility
موضوع: آیفون توسط:

شرکتی به نام Grayshift دستگاهی را تولید کرده که قادر است رمزعبور هر گوشی آیفونی که در حال حاضر در بازار وجود دارد(شامل آیفون 10) را هک کند. این کمپانی تایید کرده که اخیرا فروش این محصول را با قیمت پایه 15 هزار دلار به مجریان قانون آغاز نموده است. دستگاه مذکور که GrayKey نام دارد باتوجه به تصاویر و جزییات بیشتری که توسط کمپانی امنیتی Malwarebytes منتشر شده، بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گفته این کمپانی امنیتی، دستگاه GrayKey به همراه دو کابل لایتنینگ عرضه می‌شود و بدین ترتیب امکان هک رمزعبور دو گوشی آیفون را به صورت همزمان میسر کرده است.

GrayKey

بسته به اینکه رمزعبور تا چه حدی پیچیده باشد، دستگاه قادر است آن را در عرض چند ساعت یا چند روز بشکند؛ به طور مثال اگر رمزعبور تنها از چهار عدد تشکیل شده باشد این زمان حداکثر چند ساعت و در مواردی که از شش عدد استفاده شود، تا چند روز خواهد بود. پس از اینکه رمزعبور هک شد، GrayKey آن را بر روی صفحه نمایش آیفون نشان داده و به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات را از دستگاه استخراج کنند. این اطلاعات شامل محتوای رمزگذاری نشده Keychain نیز می‌شود.

GrayKey

در حال حاضر گری‌شیفت دستگاه گری‌کی را با قیمت پایه 15 هزار دلار عرضه می‌کند که در این پلن شما به 300 بار فرصت هک دسترسی خواهید داشت که حتما باید تحت اتصال اینترنتی انجام شوند. اما اگر دو برابر این مبلغ، یعنی 30 هزار دلار را پرداخت نمایید قادر به استفاده از فرصت‌های هک بی‌نهایت و همچنین کارکرد به صورت آفلاین دستگاه خواهید بود.

به گفته کمپانی امنیتی Malwarebytes یکی از موارد بسیار مهمی که گری‌شیفت باید در خصوص آن نگران باشد، این است که GrayKey به دست افراد مجرم بیفتد. اگرچه این دستگاه از یک سیستم امنیتی تایید هویت دو مرحله‌ای بهره می‌برد اما باز هم نگرانی‌های زیادی در این خصوص وجود دارد.

GrayKey

از روی تصاویر منتشر شده می‌توان تشخیص داد که دستگاه مذکور ابعادی تقریبا به اندازه یک مینی کامپیوتر شخصی با قابلیت حمل بسیار بالا را ارائه می‌کند. گری‌کی قادر است رمزعبور تمامی آیفون‌های موجود در بازار از جمله آیفون 10 هک کند. به نظر می‌رسد در زمینه iOS نیز محدودیتی وجود نداشته و استفاده از دستگاه در تمامی نسخه‌ها امکان‌پذیر می‌باشد.

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

1 پاسخ وجود دارد

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط:

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 144 visibility
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 159 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.9k کاربر

74 نفر آنلاین
1 عضو و 73 مهمان در سایت حاضرند
اعضای حاضر در سایت
بازدید امروز: 9830
بازدید دیروز: 15426
بازدید کل: 16194400
...