ایجاد سوال
dark_mode
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
233 visibility
موضوع: شبکه های کامپیوتری توسط:
بشر با گذشت زمان و پیشرفت فناوری به دنبال ارائه روش و را هکارهایی بود تا بتواند خود را در شرایط واقعی قرار داده، در زمان، هزینه و تجهیزات صرف هجویی کند و همچنین میزان خطرپذیری در مشاغل مختلف را تا حدودی کاهش دهد. یکی از این روش ها استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز است. یک خلبان با استفاده از شبیه ساز پرواز می تواند حضور در شرایط واقعی را تجربه کرده، هواپیما را در شرایط بد جوی، از دست دادن موتورها یا نقص فنی هدایت کند به طوری که خطری متوجه آن نشود.
شبیه سازی طراحی یک مدل از سیستم واقعی است که با آن مدل می توان آزمای شهایی را انجام داد. هدف شبیه سازی آگاهی از رفتار واقعی سیستم و ارزیابی آن است. از آنجایی که دسترسی به تمام تجهیزات شبکه و استفاده از امکانات آنها در امر آموزش بسیار دشوار است و بدون این امکانات، آموزش صرفاً جنبه تئوری خواهد داشت، وجود نرم افزارهای شبیه ساز ضروری است . این نرم افزار به کاربر امکان شبیه سازی محیط عملی شبکه و پیاده سازی سناریوهای قابل اجرا در یک شبکه واقعی را به صورت مجازی می دهد و باعث سهولت آموزش مفاهیم عملی، صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین سهولت عیب یابی می شود. نرم افزارهای Cisco Packet Tracer ,OPNET ، Omnet++ ،GNS3
نمونه ای از نرم افزارهای شبیه ساز شبکه هستند.
شبیه ساز OPNET :
یکی از قوی ترین نرم افزارهای شبیه سازی و تحلیل شبکه است که می تواند عملکرد پروتکل ها، تجهیزات و معماری های شبکه را با دقت بسیار بالایی شبیه سازی کند.
شبیه ساز GNS3 :
این شبیه سازگرافیکی برای فراگیری نحوۀ پیکربندی و استقرار تجهیزات شبکه شرکت های مختلف از جمله سیسکو، میکروتیک و جونیپرJuniper استفاده می شود.
شبیه ساز Omnet++ :
از این نرم افزار برای شبیه سازی انواع شبکه های سیمی و بیسیم استفاده می شود و همچنین می توان از آن برای مدلسازی ترافیک شبکه، مدلسازی پروتکل ها، مدلسازی ریزپردازند ه هاو حتی بررسی میزان انرژی مصرفی گره ها استفاده کرد. این نرم افزار متن باز و بر پایه زبان C++
است.
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 115 visibility
ارسال شده در 4 فروردین 1400 موضوع: ویندوز توسط: میلاد
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 169 visibility
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 577 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 125 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.6k کاربر

107 نفر آنلاین
0 عضو و 107 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 10283
بازدید دیروز: 10051
بازدید کل: 14946682
...