2 دوستدار 0 امتیاز منفی
109 بازدید
موضوع اینترنت توسط

اشتراک اینترنت همراه اگرچه در قالب تمامی دستگاه‌های تلفن همراه وجود دارد، اما پشتیبانی شرکت ارائه‌دهنده خدمات از قابلیت نامبرده نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین پیش‌نیازهای مربوطه به شمار می‌رود. خوشبختانه این مهم اغلب در بطن دستگاه‌هایی اعمال می‌گردد که از جانب شرکت‌های مخابراتی قفل شده و استفاده از آن‌ها تنها با سیم کارت‌های یک کمپانی امکان‌پذیر می‌باشد. بر همین اساس ازآنجایی‌که دستگاه‌های تلفن همراه وارداتی موجود در کشور ایران معمولاً در قالب نسخه‌های بین‌المللی طبقه‌بندی می‌گردند، لذا محدودیت‌های این چنینی نیز در حال حاضر از کاربران ایرانی به دور می‌باشند.

نکته دیگری که دقت به آن ضروری است عملکرد تلفن همراه به مانند یک دستگاه مودم می‌باشد که این مهم آن را مستعد افزایش مصرف باتری و کاهش زود هنگام میزان انرژی ذخیره‌ای موجود در بطن آن می‌نماید. بنابراین پیشنهاد می‌شود که از اشتراک طولانی مدت اینترنت همراه جهت جلوگیری از فزونی حرارت تولیدی خودداری کرده و پس از اتمام کارکرد نیز حدالامکان فرآیند اشتراک و ارتباط با شبکه اینترنت را قطع نمایید تا از بروز صدمه به قالب دستگاه تلفن همراه خودداری به عمل آید.

برای این منظور ابتدا منوی تنظیمات دستگاه تلفن همراه را گشوده و سپس به بخش اتصال تترینگ وارد شوید.

مسیر این مهم اغلب در نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل آندروید و همچنین پوسته‌های سفارشی مورد استفاده توسط کمپانی‌های مختلف متفاوت می‌باشد، اما موقعیت آن اغلب به‌صورت مستقیم در منوی تنظیمات و یا زیرمجموعه بخش‌های Wi-Fi و گزینه‌های بیشتر (More) قرار گرفته است؛ لذا پیشنهاد می‌شود که منوی نامبرده را اندکی مورد جستجو قرار دهید (به‌عنوان مثال در دستگاه‌های تلفن همراه ال جی، مسیر فوق مستقیماً در منوی تنظیمات و سپس اتصال تترینگ (Tethering) واقع گشته است).

پس از جستجوی اشاره شده در پاراگراف پیشین، گزینه هات اسپات وای فای (Wi-Fi Hotspot) را یافته و سپس آن را فعال کنید. اکنون تلفن همراه به مانند یک نقطه دسترسی جهت اتصال دیگر دستگاه‌های موجود به قالب آن عمل می‌نماید که این مهم خود زمینه اشتراک اینترنت همراه نیز امکان‌پذیر می‌کند. فعال‌سازی موفقیت‌آمیز قابلیت وای فای هات اسپات با عنایت به نمایش آیکونی در بخش اعلان‌های نمایشگر قابل مشاهده می‌باشد.

اینترنت همراه

اکنون پیش از حسن ختام نوشته فعلی باید خاطر نشان کرد که عملکرد تلفن همراه به مانند یک دستگاه مودم تمامی ویژگی‌های امنیتی مربوطه نظیر تنظیم شناسه تشخیص (SSID) و گذرواژه مربوطه جهت ایمن‌سازی شبکه را نیز در قالب آن اعمال می‌نمایند. بر همین اساس پیشنهاد می‌شود که بخش پیکربندی نقطه دسترسی (Set up Wi-Fi hotspot) را گشوده و سپس با تغییر منوی کشویی Security به WPA2 PSK و سپس درج رمز عبور، اشتراک شبکه اینترنت را از دسترسی‌های غیرمجاز ایمن سازید.

اینترنت همراه

در صورت تمایل با مراجعه به این لینک از ما حمایت کنید

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 135 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 69 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 57 بازدید
4 دوستدار 0 امتیاز منفی
5 پاسخ 230 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 291 بازدید

2.8k سوال

2.5k پاسخ

505 دیدگاه

3.7k کاربر

12 نفر آنلاین
0 عضو و 12 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2638
بازدید دیروز: 3441
بازدید کل: 7314323
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
...