0 دوستدار 0 امتیاز منفی
378 بازدید
موضوع ویندوز توسط
برای محافظت از سیستم در برابر تغییرات، ویژگی کنترل حساب کاربری (User Account Control) که به اختصار به آن UAC نیز گفته می شود، در ویندوز 7 ایجاد شده است. هنگامی که کاربری قصد انجام تغییرات خاصی در تنظیمات سیستمی ویندوز را داشته باشد، بدون اجازه و تایید مدیر رایانه، این تغییرات اعمال نمی شود و از بروز تغییرات غیرمجاز در فایل های سیستمی جلوگیری می کند.
برای تعیین سطح اطلاع رسانی امنیتی، در کنترل پنل ، قسمت User Account روی گزینه Change User Account Control settings کلیک کنید. همچنین می توانید در جستجوی منوی استارت عبارت UAC را بزنید سپس گزینه Change User Account Control settings را کلیک کنید.
Change User Account Control settings
در پنجره ای که نمایان می شود، با حرکت دکمه لغزنده می توانید میزان حساسیت ویندوز را نسبت به تغییرات سیستم تعیین کنید. چهار سطح کنترل وجود دارد که هر چه بالاتر باشد میزان کنترل بیشتر می شود.
Change User Account Control settings
سطوح کنترل قابل انتخاب عبارتند از:
Always notify -1 : در این حالت که امن ترین حالت است، زمانی که کاربر یا برنامه ای شروع به انجام تغییری در تنظیمات ویندوز نماید که نیاز به تایید مدیر دارد، Desktop مات (قفل) شده و کادر تایید باز می شود و قبل از انجام هر اقدام دیگری باید به آن پاسخ داده شود.
Always notify
Default- Notify me only when programs try to make changes to my computer -2 : این حالت پیش فرض ویندوز است. با انتخاب این گزینه زمانی که نرم افزاری بخواهد در تنظیمات سیستم تغییری ایجاد کند کادر تایید نمایش داده می شود. در این زمان میزکار مات (قفل) می شود و کاربر برای ادامه کار باید به سوال پاسخ دهد.
Notify me only when programs try to make changes to my computer do not dim (my desktop) -3 : این حالت مانند گزینه قبل است با این تفاوت که در این وضعیت هنگام ظاهر شدن کادر تایید دسکتاپ مات و غیر فعال نمی شود و امکان انجام فعالیت های دیگر با باز بودن این کادر وجود دارد.
Never Notify -4 : در این حالت هیچ پیغامی برای تایید مدیر نمایش داده نمی شود. هر کاربر فقط بر اساس سطح دسترسی مشخص شده، اجازه فعالیت خواهد داشت.
اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 178 بازدید
ارسال شده 7 اردیبهشت 1398 موضوع ویندوز توسط نسیم
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 47 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 17 بازدید
ارسال شده 29 آذر 1401 موضوع شبکه های کامپیوتری توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 10 بازدید

11.7k سوال

2.7k پاسخ

547 دیدگاه

4.8k کاربر

31 نفر آنلاین
0 عضو و 31 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 5156
بازدید دیروز: 11345
بازدید کل: 9303036
...