ایجاد سوال
dark_mode
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1.2k visibility
موضوع: آفیس توسط:

تصور کنید که در حالت خوانش کتابی هستید که ناگهان با جمله "برو اون کتابو برای من بیار" به جای "برو و آن کتاب را برای من بیاور" مواجه می‌شوید. هر دو عبارت اشاره شده اگرچه در بیان درک و مفهوم جمله تأثیر خود را در خواننده می‌توانند القا کنند، اما استفاده از نمونه ثانویه در متون رسمی از جمله انواع و اقسام کتاب‌های مختلف به‌هیچ‌عنوان مناسب به شمار نمی‌رود. بر همین اساس ازآنجایی‌که ویرایشگر مایکروسافت Word در قالب نرم‌افزارهای مهم و اساسی طراحی و توسعه محصولات فرهنگی به شمار می‌رود، لذا قابلیت شناسایی کلمات و جملات مختصر به‌عنوان خطا در بطن آن نهفته شده است. این مهم اگرچه در حالت پیش‌فرض تنها محدود به زبان رسمی انگلیسی می‌شود، اما با&nbsp نصب بسته‌های دیگر زبان‌های موجود&nbsp در دنیا از جمله فارسی، شناسایی و تشخیص اختصارنویسی در قالب کلمات مبتنی بر زبان نامبرده نیز ممکن است توسط نرم‌افزار صورت پذیرند.

اختصارنویسی

تشخیص کلمات تحت اختصار به‌عنوان خطا هر چند که قابلیتی بسیار حیاتی به‌منظور جلوگیری از بروز اشتباهات مختلف در هنگام تایپ و نوشت متون رسمی به شمار می‌رود، اما برخی از قسمت‌های مختلف متن با وجود قرارگیری در علامات نقل‌قول و ... نیز همچنان به‌عنوان کلمات و یا جملات اشتباه مورد شناسایی قرار می‌گیرند که این مهم گاهی اوقات ممکن است اسباب بروز زحمت و مشتقات‌های متفاوتی را برای فرد نویسنده فراهم آورد. بر همین اساس در این نوشته آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا با یکدیگر نحوه چگونگی جلوگیری از تشخیص کلمات مختصر در یک متن به‌عنوان خطا را آموخته و سپس به غیرفعالسازی آن اقدام کنیم.

برای این منظور ابتدا یک سند متنی را با استفاده از نرم‌افزار ویرایشگر Word گشوده و پس از کلیک نمودن بر روی کلید File در گوشه سمت چپ بالای صفحه، بر روی گزینه Options کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که بخش تنظیمات برنامه به نمایش در می‌آید.

اختصارنویسی

اکنون از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه به دسته‌بندی Proofing مراجعه کنید.

پنجره را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس بر روی کلید Settings در مجاورت سمت راست گزینه Writing Style در زیرمجموعه When correcting spelling and grammar in word کلیک کنید.

اکنون کافی است تا مجدداً در پنجره جدید نمایان گردیده، صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس گزینه Contractions در زیرمجموعه&nbspبخش Formal Language را غیرفعال کنید. فعال بودن گزینه مذکور به معنای تشخیص اختصارنویسی به‌عنوان خطا و غیرفعال بودن آن به معنای قطع عملکرد مکانیسم نرم‌افزار می‌باشد.

بر روی کلید OK به‌منظور تائید تغییرات انجام پذیرفته کلیک کنید.

اختصارنویسی

اکنون قابلیت تشخیص خطای اختصارنویسی نرم‌افزار ویرایشگر Word غیرفعال گشته و کلمات و جملات مختصر موجود در سند فعلی و همچنین دیگر اسناد گشوده شده در آینده دیگر به‌عنوان اشتباه تحت شناسایی قرار نمی‌گیرند. ذکر این نکته نیز ضروری است که فعال‌سازی مجدد قابلیت با توجه به مراجعه به مسیر فعلی و سپس گذاشت علامت تیک در مجاورت گزینه Contractions صورت می‌پذیرد.

اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 31 visibility
ارسال شده در 27 تیر 1402 موضوع: آفیس توسط: Admin
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 54 visibility
ارسال شده در 7 دی 1402 موضوع: امنیت توسط: Admin

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.6k کاربر

116 نفر آنلاین
0 عضو و 116 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 10971
بازدید دیروز: 10051
بازدید کل: 14947369
...