ایجاد سوال
dark_mode
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
124 visibility
موضوع: ویندوز توسط:
همه چیز در مورد حالت Hibernate
بسياري از کاربران در زمان عدم استفاده از سيستم کامپيوتري خود اعم از لپ تاپ يا دسکتاپ حتي براي مدتي کوتاه، آن را به طور کامل خاموش (Shutdown) مي‌کنند. برخي ديگر نيز البته ترجيح مي‌دهند تا از حالت اسليپ و يا استندباي استفاده کنند. هر کدام از اين موارد مزايا و مشکلات خود را دارند که کاربردشان را از يکديگر متفاوت مي‌کند. در بين اين دو، حالت نيروي ديگري نيز وجود دارد که اگرچه در حالت پيشفرض در اغلب نسخه‌هاي ويندوز غير فعال است، اما کاربرد فوق‌العاده زيادي دارد. در ادامه به نحوه افزودن هايبرنيت به ويندوز (Hibernate) و مزاياي استفاده از آن مي‌پردازيم.
تفاوت حالت هايبرنيت و اسليپ
در زمان استفاده از حالت هايبرنيت، اطلاعات روي رم (حافظه موقت) بر روي هارد ديسک (حافظه دائم) ذخيره مي‌شوند. در اين حالت وضعيت نرم افزارهاي اجرا شده حفظ شده و سپس سيستم خاموش مي‌شود، به همين دليل است که با افزودن هايبرنيت به ويندوز و فعال‌سازي آن مي‌توانيد کامپيوتر يا لپ تاپ خود را از منبع برق جدا کرده و آن را براي مدتي خاموش نگه داريد و يا به هر جاي ديگري منتقل کنيد.
&nbsp
&nbsp مزيت اصلي اينجاست که با وجود ذخيره وضعيت نرم افزارها، مصرف نيروي الکتريکي سيستم در اين حالت صفر است. بعد از راه‌اندازي مجدد سيستم مشاهده مي‌کنيد وضعيت تمامي نرم افزارها به قوت خود باقي مانده است، چرا که اطلاعات مجددا به حافظه رم منتقل شده‌اند. پس با افزودن هايبرنيت به ويندوز نه تنها سرعت راه‌اندازي سيستم عامل را به ميزان زيادي بهبود مي‌بخشيم، بلکه وضعيت نرم افزارها را نيز حفظ مي‌کنيم. به اين ترتيب سيستم کامپيوتري هميشه در حالت آماده به کار قرار دارد.
هايبرنيت، به معني خواب زمستاني
کارايي حالت اسليپ اغلب به فاکتورهاي مختلفي وابسته بوده و ممکن است در هر سيستم اعم از لپ تاپ يا دسکتاپ عملکرد جداگانه‌اي را به نمايش بگذارد. با فعال‌سازي اسليپ، که اغلب در لپ تاپ‌ها با بستن درب دستگاه به طور خودکار انجام مي‌گيرد، اطلاعات روي رم باقي مي‌مانند و باز هم وضعيت نرم افزارها حفظ مي‌شوند.
تفاوت اصلي اينجاست که به دليل فعال نگه داشتن رم، اکنون سيستم با وجود عدم استفاده از آن، انرژي الکتريکي مصرف مي‌کند، موضوعي که به خصوص در لپ تاپ‌ها بسيار اهميت دارد. از آنجايي که در اين حالت سيستم کاملا در حالت آماده‌باش قرار دارد، به محض روشن شدن، شاهد بازگشت خيلي سريع وضعيت نرم افزارها به همان حالت پيشين هستيم.
از هايبرنيت استفاده کنيم يا اسليپ؟
اگر از سيستم کامپيوتري شما دسکتاپ بوده و از طرفي تصميم داريد تا تنها براي مدتي نه چندان طولاني از آن استفاده نکنيد، بهترين حالت اسليپ است. البته بايد توجه داشته باشيد که سيستم بعد از قرار داشتن بر روي اين حالت براي مدت زماني مشخص، به طور خودکار به حالت هايبرنيت مي‌رود، پس بهتر است تا زمان آن را بسته به نياز خود تغيير دهيد.
هايبرنيت مخصوصا در لپ تاپ‌ها از اهميتي خاصي برخوردار است، چرا که به ذخيره انرژي باتري کمک مي‌کند. در حالت کلي توصيه مي‌شود بين اين دو حالت، بر اساس زمان دست به انتخاب بزنيد.
افزودن هايبرنيت به ويندوزاگر قرار است تا براي مدتي زماني کوتاه در حد سه الي چهار ساعت از سيستم استفاده نکنيد، اسليپ بهترين انتخاب است. اگر زمان عدم استفاده از سيستم بيش از اين ساعات است و از طرفي ترجيح مي‌دهيد تا وضعيت سيستم عامل و نرم افزارهاي آن حفظ شود، بعد از افزودن هايبرنيت به ويندوز آن را فعال کنيد. در آخر اگر قرار است تا براي چند روز از سيستم استفاده نکرده و برنامه در حال اجراي مهمي نداريد، حتما آن را به طور کامل خاموش کنيد.
&nbsp
اگر خواستی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

looks_5نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

0 پاسخ وجود دارد

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
2 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 162 visibility
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 342 visibility
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 3.3k visibility
ارسال شده در 11 آبان 1399 موضوع: نرم افزار توسط: سهیلا
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 492 visibility

23.2k سوال

8.5k پاسخ

608 دیدگاه

9.9k کاربر

67 نفر آنلاین
0 عضو و 67 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 9112
بازدید دیروز: 15426
بازدید کل: 16193682
...