2 دوستدار 0 امتیاز منفی
37 بازدید
در نرم افزار توسط
ویرایش شده توسط
با Recover My Files فایل های از دست رفته را باز گرادنید
برای هر کسی ممکن است اتفاق بیافتد که به اشتباه فایل یا فایل هایی را با فشردن کلید های Del+Shift مستقیماً و بدون فرستادن به سطل زباله حذف نماید، یا فایل های درون سطل زبالهء ویندوز به هر دلیلی حذف شده و فایلی بین آنها وجود داشته که قصد کرده باشد مجدد آن را جایگزین کند. یا از همهء اینها بدتر پارتیشنی از هارد یا یک حافظهء فلش را به اشتباه فرمت کند که در آن فایل های با ارزشی داشته است. اما در چنین شرایطی اگر در جای فایل های حذف شده فایل های جدیدی را هنوز کپی نکرده اید می توانید با Recover My Files این فایل های از دست رفته را بازیابی کرده و مجدداً بازگردانید.
در این آموزش قصد داریم چند فایل تصویر با فرمت JPEG را که بر روی یک حافظهء فلش بر اثر فرمت اشتباه حذف شده اند را با استفاده از برنامهء Recover My Files بازگردانیم تا با نحوهء عملکرد این برنامه و بازیابی فایل ها توسط آن آشنا شوید.
گام اول: ابتدا حافظهء فلش به اشتباه فرمت شده را به کامپیوتر متصل می کنیم و سپس برنامهء Recover My Files را نصب کرده و آن را اجرا می نمائیم تا پنجرهء اصلی برنامه در مقابلمان ظاهر شود. اکنون از نوار آیکون های بالای پنجرهء برنامه بر روی آیکون Start Recovery کلیک کرده یا از منوی Recovery گزینهء Start Recovery را انتخاب نمائید.

image
گام دوم: با انتخاب گزینهء Start Recovery پنجرهء دیگری در مقابل شما گشوده می شود که دو گزینهء اصلی را در اختیارتان می گذارد انتخاب گزینهء اول از سمت چپ (Recover Files) شما را قادر می سازد تا فایل هایی را که به اشتباه حذف کرده اید یا به دلایلی مثل خطای سیستم یا یک برنامهء خاص از دست رفته اند را بازیابی کنید و گزینهء دوم (Recover a Drive) این امکان را فراهم می آورد تا فایل هایی که از روی یک پارتیشن یا حافظه فلش و... بر اثر فرمت اشتباه یا ری استور کردن سیستم و مسائلی شبیه به این از دست رفته اند را بازیابی نمائید. نظر به اینکه حافظهء فلشی که در دست داریم فایل های تصویر موجود بر رویش بر اثر فرمت اشتباه از دست رفته است گزینهء دوم (Recover a Drive) را انتخاب می کنیم و بر روی Next کلیک می نمائیم.
image
گام سوم: در این مرحله از کار بازیابی درایوی که قصد بازیابی اطلاعات از روی آن را داریم که شامل همان حافظهء فلش مورد نظرمان می شود را با کلیک بر رویش و پر رنگ کردنش انتخاب کرده و بر روی Next کلیک می نمائیم.
image
گام چهارم: برنامه دو گزینه را در اختیار ما می گذارد، گزینهء اول (Automatic drive recovery) به بازیابی کلیهء فایل ها با کلیهء فرمت های ممکن از روی حافظهء فلش خواهد پرداخت ولی گزینهء دوم این امکان را می دهد که برنامه را به بازیابی فایل ها با فرمت یا فرمت هایی خاص محدود نمائیم. انتخاب یکی از این دو گزینه بر حسب نیاز شما می تواند متغیر باشد ولی در این راهنما گزینهء اول را انتخاب می نمائیم و سپس بر روی دکمهء Start کلیک کرده تا عملیات بازیابی آغاز شود.
image
گام پنجم: پس از فشردن دکمهء Start برنامه شروع به اسکن حافظهء فلش میکند تا فایل های از دست رفته را ابتدا بازیابی کرده و سپس آنها را بازگردانی نماید بسته به حجم حافظه فلش یا پارتیشنی که قصد داریم عملیات بازیابی را رویش اعمال کنیم مدت زمان این عملیات می تواند متفاوت باشد، لذا صبور باشید تا پیغام All searches completed را مشاهده نمائید و سپس بر روی دکمهء ok کلیک کنید.
image
گام ششم: با به اتمام رسیدن عملیات بازیابی به سراغ ستون سمت چپ پنجرهء برنامه می رویم، این ستون دارای چندین تب یا برگه است، در تب Folder پس از کلیک بر روی Lost File Results می توانیم در قاب سمت راست بالایی پنجرهء برنامه با عنوان Preview لیستی از فایل های بازیابی شده را مشاهده نمائیم و با کلیک بر روی هر یک از اسامی فایل های موجود در این لیست پیش نمایشی از آن فایل به همراه اطلاعاتی راجع به آن را در قاب های موجود در زیر این لیست مشاهده نمائیم.
image
همچنین با استفاده از تب File Type در ستون سمت چپ برنامه می توانیم لیست فایل های بازیابی شده را به فرمتی خاص محدود کرده، با استفاده از تب Find می توانیم در بین لیست فایل های بازیابی شده جستجو کنیم یا با تب Date لیست فایل های بازیابی شده را بر اساس تاریخ دسته بندی نمائیم.
گام هفتم: پس از مشاهده فایل های بازیابی شده در لیست مرتبطش، فایل های که صحیح بازیابی شده اند و به آنها نیاز داریم را در این لیست علامت میزنیم و سپس از نوار آیکون های بالای پنجرهء برنامه به منظور ذخیره کردن این فایل های بر روی آیکون Save Files کلیک می کنیم و در پنجره ای که باز می شود با استفاده از کلید Browse محل ذخیره شدن این فایل ها را مشخص کرده و بر روی دکمهء Ok کلیک می کنیم، بر حسب مجموع حجم فایل ها مدتی منتظر می شویم تا فایل های بازیابی شده ذخیره شوند.

image
اکنون می توانیم به فایل هایی که بر اثر فرمت اشتباهی حافظهء فلش مان از دست داده بودیم مجدد در محل ذخیره سازی که تعیین کردیم دسترسی داشته باشیم.

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 48 بازدید
3 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 26 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 69 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 170 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 99 بازدید

2.1k سوال

1.8k پاسخ

268 دیدگاه

3.4k کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 154
بازدید دیروز: 3309
بازدید کل: 5417608
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا از منوی بالای سمت چپ ثبت نام نمایید یا وارد سایت شوید
...