1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
771 بازدید
موضوع آفیس توسط
یکی از امکانات خوب و کاربردی ورد وجود style ياشيوه هاست. استايل ياشيوه، تنظیماتی است که بر روی نوشته مطابق با شیوه نامه های مشخص و از قبل تعیین شده ای اعمال و تحت یک عنوان ذخیره می شود. فرض کنید شما تیترهای یک کتاب پانصد صفحه ای را با تنظیمات مورد نظر ساخته اید. یک دفعه تصمیم می گیرید که فونت این تیترها را تغییر دهید. اگه مجبور شويد تمام این تیترها را تک تک بررسی نموده و همه را تغییر دهید، کاری زمان بر و پر زحمت خواهید داشت.
بهترین راه برای این کار، استفاده از شیوه هاست. می توان تمام تنظیمات را با یک نام ذخیره نمود و هر وقت که بخواهیم تغییری در هر کدام از اجزای این شیوه اعمال کنیم، به راحتی برای تمام مطالبی که با این شیوه هستند، تغييرات به صورت خودکار اعمال شود. برای این منظور به ترتیب زیر عمل می کنیم.
استایل یا سبک در ورد
از سربرگ HOME ابزار Styles را انتخاب کنید.
متن تیتر خودتون را تایپ کنید. همون طور که مکان نما بر روی سطر قرار دارد (نیازی به انتخاب کردن متن نیست)، از قسمت Styles در تب Home بر روی Heading1 کلیک کنید. خواهید دید که شیوه اHeading به عبارت مقدمه نسبت داده میشه و تنظیمات Heading1را به خودش می گیرد.
برای تغییر در شکل ظاهری این شیوه به روش زیر عمل می شود:
1-مکان نما رو روی گوشه سمت راست نام شیوه مثلا Heading1 نگه دارید.
2-یک فلش به سمت پایین ظاهر می شود. بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به شیوه نمایش داده شود.
3-از فهرست بازشده، گزينه ...Modify رو انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به قسمت تنظیمات شیوه نامه وارد می شوید. از این قسمت می توانید تمام خصوصیات شیوه یا سبک نوشتاری مورد نظر را تغییر داد.
تغییر فونت استایل ها در ورد
4- در قسمت Formatting شما می توانید فونت، اندازه، سياه و كج بودن، فاصله سطرها و نوع چینش متن در سطر (راست، وسط، چپ و تراز شده) را انتخاب کنید.
5-بر روی گزینه Format کلیک کنید. از این قسمت شما می توانید به تمام تنظیمات یک شیوه دسترسی داشته باشید. گزینه های Font-Paragraph Border -Tabs و مجموع تنظیمات که برای یک شیوه لازم است، در این قسمت قابل دسترسی است. از قسمت ...shortcut key شما می توانید یک میانبر برای دسترسی سریع به شيوه اختصاص دهید. با استفاده از این روش، بعد از تایپ گزارش خود به راحتی می توانید شیوه های متن خود را تغییر دهید. از جمله موارد استفاده از شیوه نامه ها می توان به کاربرد آن در درج فهرست اتوماتیک اشاره کرد. از جمله مواردی که پیشنهاد می شود در متن تایپی گزارش برای آن سبک مشخصی تعریف کرد عبارتند از: شیوه نام بخش، شیوه نام فصل، تیترهای ۱ تا 4، شیوه متن (یا نرمال)، شیوه متن پاورقی، شیوه نام کتابها، عنوان جدول، عنوان نموار، عنوان شكلها و غیره.
اگر مشکلت حل شد و دوست داشتی، با این لینک از ما حمایت کن

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی: (عدد چهار رقمی در تصویر را وارد کنید)

برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
اگر حساب گوگل دارید به راحتی وارید شوید

سوالات مشابه

برای دسترسی راحت به مطالب سایت ، اپلیکیشن سایت را نصب کنید
و لطفا بعد از نصب امتیاز دهید. با تشکر از حمایت شما
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 1.3k بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 24 بازدید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ 88 بازدید
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ 3.4k بازدید
ارسال شده 9 اسفند 1399 موضوع آفیس توسط همسان سازی تصاویر در وورد

2.8k سوال

2.6k پاسخ

513 دیدگاه

3.8k کاربر

10 نفر آنلاین
0 عضو و 10 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 8264
بازدید دیروز: 4253
بازدید کل: 7608306
خوش آمدید
با توجه به تغییر هسته اصلی سایت در صورت مشکل در ورود به سایت از گزینه "فراموشی رمز" استفاده کنید و رمز جدید برای خود بسازید
همچنین می توانید از کانال تلگرام ما هم استفاده کنید : PCcamp@
...